В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабне вторгнення РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Речник Полтавського ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв'ю виданню «Телеграф» розповів, чому потрібно оновлювати свої військово-облікові дані.
Він пояснив, що оновлення даних проводиться для того, щоб актуалізувати всю інформацію про військовозобов’язану людину. А саме: привести до спільного знаменника відомості, прописані у її військово-обліковому документі, з відомостями, внесеними в електронну базу даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів «Оберіг».
«Не секрет, що однією з причин того, що військовослужбовці ТЦК змушені проводити оповіщення на вулицях, є невідповідність адреси реєстрації військовозобов’язаних і їхнього фактичного місця проживання. Це призводить до того, що громадянина не можна належним чином викликати повісткою до ТЦК», – сказав Істомін.
Речник Полтавського ТЦК та СП зазначив, що оновлення військово-облікових даних — це абсолютно нормальний процес.
«Держава мусить знати, скільки у неї чоловіків, які можуть взяти зброю до рук, щоб стати на захист країни. А також якого віку, яких військових спеціальностей, скільки з них має право на відстрочку… Бо одна справа — загальна кількість, а друга — кількість хворих, кількість тих, хто має право на бронь, на відстрочку. Бо виходить, начебто на папері є ресурс, а по факту його немає», – резюмував він.
Раніше Міністерство оборони України представило мобільний застосунок «Резерв+», через який військовозобов’язані можуть оновити облікові дані – номер телефону, адресу проживання та адресу електронної пошти. Застосунок доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market з 18 травня – у день набуття чинності нових норм закону про мобілізацію.