Зокрема, відкрито кримінальне провадження за видобуток піску в урочищі Плавні Нижньо-Чурбашського хвостосховища. У ході розслідування прокуратура АРК порушила інформацію з Державного космічного агентства України. Відзначається, що хвостосховища були призначені для збору отруйних відходів Камиш-Бурунського залізорудного комбінату і діяли з 1968 року. Комбінат зупинив свою роботу в 1994 році. Хвостосховище обмежене насипною піщаною дамбою, яка запобігає потраплянню шкідливих речовин у навколишнє середовище. Екологи б'ють тривогу, що у разі пошкодження дамби всі небезпечні речовини потраплять в Чорне море.
За даними з відкритих джерел, концентрація отруйних речовин у хвостах перевищує гранично допустиму (ГДК): хрому – в 1420 разів, миш'яку – в 500 разів, фосфору – в 341 разів, заліза – в 370 разів, ванадію – в 3,5 рази, сурми – в три рази. В піску дамби, що межує з відходами, вміст миш'яку в 377 разів вище норми. Всередині насипу концентрація небезпечних речовин у 40 разів більше ГДК.
Нагадаємо, в кінці серпня 2018 року на заводі "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний з Дмитром Фірташем – ред.) в окупованому Армянську сталася серія викидів отруйної речовини.
Окупаційна влада Криму назвала причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувателя на філії заводу "Титан" зчерез спеку і брак води. Українська розвідка – потрапляння до відстійника бойового снаряда під час військових навчань Збройних сил РФ.
Від викидів постраждала і прилегла Херсонська область, де отруїлися 37 прикордонників ДПСУ, які чергували в пункті пропуску "Каланчак". Пізніше завод-забруднювач призупинив роботу, з міста вивезли дітей шкільного і дошкільного віку.
Детальніше про екологічну ситуацію в анексованому Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Хоч плюй у вічі - їм Божа роса" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".