Окупаційний суд Криму заочно «засудив» Іслямова до 19 років суворого режиму

Поділитися
Окупаційний суд Криму заочно «засудив» Іслямова до 19 років суворого режиму © ATR
Росія продовжує боротьбу з «інакомисленням» тих, хто відмовляється визнати анексію українського півострова.

Окупаційний «Верховний суд Криму» заочно засудив генерального директора телеканалу ATR, віце-президента Всесвітнього конгресу кримських татар Ленура Іслямова до 19 років позбавлення волі. Справу проти Іслямова сфабрикували за протидію анексії півострова Росією.

«Остаточно призначити Іслямову покарання у вигляді 19 років позбавлення волі з позбавленням права займатися діяльністю, пов'язаною з виступом у ЗМІ строком два роки і обмеженням волі на термін один рік», - цитує рішення судді «Інтерфакс».

Іслямова «звинувачували» за трьома статтями російського кримінального кодексу:

  • п.п. «а», «б» ч. 2 ст. 281 (організація диверсії із заподіянням значної майнової шкоди);
  • ч. 1 ст. 208 (організація збройного формування, не передбаченого федеральним законом);
  • ч. 2 ст. 280.1 (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ з використанням ЗМІ та інтернету).

Прокурор просив для кримськотатарського активіста 19 років колонії суворого режиму і задоволення цивільних позовів на загальну суму понад 1 млрд рублів, захист Іслямова наполягав на виправдувальному вироку, вказуючи на процесуальні і процедурні порушення у справі.

Адвокат Іслямова Микола Полозов вважає справу політично вмотивованою. «Сторона захисту вказала в дебатах на недоведеність обвинувачення ані в здійсненні диверсії, ані в створенні батальйону, ані в публічних закликах», - підкреслив юрист.

Нагадаємо, 21 листопада 2015 року Крим був повністю знеструмлений унаслідок підриву електроопор в районі Чаплинки Херсонської області. Ці ЛЕП постачали до Криму електроенергією. Російські ЗМІ розтиражували інформацію про «підготовку кримськими татарами теракту в Криму», Іслямов ці звинувачення спростував.

Батальйон ім. Номана Челебіджихана почав формуватися як добровольче об'єднання в 2014 році. Підрозділ мав охороняти райони, які межують з анексованим Кримом. Однак дискусія про офіційне створення кримськотатарського батальйону в складі правоохоронних органів України триває вже кілька років.

У справі про участь в «націоналістичному батальйоні» (так роспропаганда називає батальйон ім. Челебіджихана - ред.) фігурують кілька кримських татар. Іслямов їх членство у батальйоні заперечує.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі