Роботи з розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів були заплановані на четвер, 27 грудня. Напередодні гарантії дотримання режиму припинення вогню для роботи українських саперів дали військовослужбовці ЗСУ та члени НЗФ.
Дзеркальний контроль під час роботи фахівців мали здійснювати патруль спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та група української сторони СЦКК. Крім цього, планувалося запровадити комплекс заходів з метою убезпечення мирних мешканців на період проведення робіт.
"Ввечері 26 грудня, коли всі організаційні заходи були погоджені, представники збройних формувань російських окупаційних військ цинічно в односторонньому порядку зірвали виконання запланованих робіт. В листі до представників СММ ОБСЄ вони зазначили, що відмовляються від своїх зобов'язань і не гарантують дотримання режиму "тиша" під час робіт по розмінуванню", - йдеться у повідомленні.
Українські військові наголошують на тому, що такі дії окупантів вкотре наражають на небезпеку цивільне населення та демонструють відверте нехтування ними Мінськими домовленостями.
"Українська сторона СЦКК закликає до розуміння небезпеки таких дій та необхідності спільних, злагоджених дій під час роботи на контрольних пунктах в'їзду-виїзду, які працюють на лінії розмежування", - додається у повідомленні.
Як повідомлялося, згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін. Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі.
30 вересня в окупованій Горлівці Донецької області на протипіхотній міні підірвалися четверо дітей. Троє з них загинули, ще одна дитина отримала важкі поранення.
Детальніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".