В Україні запускають проект зі створення єдиного аеромедичного простору, який дозволить евакуювати тяжкохворих пацієнтів повітряним шляхом, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу в середу.
За його словами, в лютому і квітні МОЗ ініціює запуск двох пілотних проектів з аеромедичної евакуації в Києві і у Львові.
"Ми запускаємо такий проект як створення єдиного аеромедичної простору України. Це дуже важливий елемент в тому числі і з розвитку трансплантації,", - сказав Степанов, і додав, що завдяки цьому проекту можна буде вчасно транспортувати повітряним шляхом анотомическое матеріали і реципієнтів, і перш за все це буде використовуватися для трансплантації серця.
"У кожному з обраних для пілотних проектів регіонів чергуватимуть 24/7 екіпажі і медичні бригади. Так, повітряні екіпажі будуть вилітати до людей з гострими затримками кровообігу, гострими розладами серцево-судинної системи, гострими порушеннями мозкового кровообігу, опіками другого і третього ступеня в більше 20 відсотків площі поверхні тіла або опіками електричним струмом або верхніх дихальних шляхів", - сказав Степанов.
Також мова йде про травми хребта, проникаючих пораненнях тіла, травматичних ампутацій кінцівок, переломах двох або більше трубчастих кісток та ін.
Крім того, аеромедичну евакуацію зможуть здійснювати у випадках масових уражень, стихійних лих, і якщо пацієнти отримали травми в результаті утоплення, падіння з висоти, дорожньо-транспортних пригод, сходження снігових лавин і зсувів.
Громадянська аеромедична евакуація стане реальністю в Україні коли Кабмін затвердить відповідний проект "Про деякі питання створення єдиного аеромедичної простору України", підготовлений Міністерством охорони здоров'я спільно з Міністерством внутрішніх справ.
Раніше Міністерство охорони здоров'я анонсувало запуск в Україні аеромедичної бригад, які, як планувалося, будуть використовуватися для транспортування важких хворих COVID-19. Про готовність початку роботи служби аеромедичної евакуації повідомлялося ще в квітні.
Зазначалося, що для цього в Україні є 8 повітряних суден, які в складних випадках можуть госпіталізувати хворих до закладів охорони здоров'я та проводити реанімаційні заходи.
Три вертольоти належать Державній службі з надзвичайних ситуацій, інші п'ять - Національної гвардії України.