Російські окупанти за три місяці повномасштабної війни відправили від кордону з Україною 58 тонн посилок. Про це повідомило видання Медіазона, яке провело моніторинг в 13 містах на кордоні України з Росією і Білоруссю.
Журналісти проаналізували відправлення з 46 відділень російського поштового оператора СДЭК. Він дозволяє відслідковувати відправлення в прикордонних населених пунктах Білорусі, Росії та в тимчасово окупованому Криму.
Зазначається, що найважче замовлення важило 381 кг і було відправлене з Рильська в передмістя Єкатеринбурга. Поштовий оператор не уточнює дані відправника. При цьому вагу посилки видно в коді сторінки.
Також журналісти перевірили випадки, коли з прикордонних відділень протягом одного дня відправляли більше двох великих посилок в одне місце. Найбільше важких посилок надсилали в російські Рубцовськ, Юргу, Чебаркуль, Міас тощо.
Обсяг підозрілих посилок збільшувався одночасно з відступом російських окупантів із північних областей України. Якщо 25 березня російські військові відправили посилки загальною вагою 338 кг, то 29 — більше тонни, а 2 квітня — більше 2,5 тонн.
За даними журналістів, із Валуйків (30 км від кордону України) з 21 лютого по 20 травня окупанти відправили понад 15 тонн підозрілих вантажів, з Клинців (60 км від українського кордону) — понад 13 тонн, із Новозибкова — понад 7 тонн.
При цьому в Юргу з-за кордону надійшло близько 5,8 тонн посилок, а назад — лише 51 кг. У Чербакуль відправили понад 5,5 тонни, а назад — менше 10 кг.
Упродовж 21 лютого - 20 травня найбільше вантажів окупанти із прикордонних міст відправляли в Москву та Єкатеринбург (10,3 та 6 тонн). Також серед «підозрілих» міст лідирує Юрга Кємєровської області з населенням 80 тисяч людей, куди було відправлено близько 5,8 тонни. У Юрзі стоять великі військові частини: 106-а окрема бригада матеріально-технічного забезпечення, 74-а окрема гвардійська мотострілецька звенигородсько-берлінська ордена Суворова бригада та 120-а артилерійська бригада.
Медіазона також перевірила записи з камер спостереження у Валуйках після 20 квітня. Туди щодня приходили люди у формі та залишали на касі військові наплічники. Так, наприклад, 29 квітня військовий притягнув важкий контейнер з безпілотником — імовірно, Орланом. Такі БПЛА російські окупанти використовують для підтримки конвоїв, виявлення цілей і коригування вогню. Журналісти не змогли відстежити отримання безпілотника в пункті призначення.
Судячи з записів із відділень, окупанти також відправляли додому ковбасу, консерви, гітару, шини, телевізор, стілець, черевики, намет тощо.