Окупанти в Україні застосовують фосфорні боєприпаси: що робити у випадку вибуху такої бомби

ZN.UA Ексклюзив Фото Інфографіка
Поділитися
Фосфорні бомби заборонені Женевською конвенцією 1949 року.

Російські окупанти, які почали проти України повномасштабну війну, застосовують проти українців фосфорні бомби. У зв’язку з цим ZN.UA зібрало інформацію, яка може врятувати життя вам і вашим близьким. З даними допомогли наукові експерти, хіміки Юрій Халявка та Гліб Реп‘ях.

Після вибуху фосфорної бомби у небі можна побачити безліч яскравих білих плям: «хімічні салюти» містять білий фосфор. Ця речовина самозаймається при контакті з киснем та палає, доки повністю не вигорить.

  • У разі використання окупантами такої бомби потрібно якнайшвидше залишити місце вибуху, адже білі клуби диму від горіння фосфору надзвичайно токсичні та можуть бути смертельними. Якщо ви відчуваєте запах часнику та кислоту в роті — це фосфін, що виділяється при горінні фосфору. Повернувшись додому промийте слизові оболонки та шкіру великою кількістю холодної води, уникаючи переохолодження.
  • Якщо білий фосфор потрапляє на ваш одяг — терміново його зніміть. Адже за таких обставин потрапляння фосфору на вашу шкіру — питання дуже обмеженого часу.
  • Якщо фосфор потрапив вам на шкіру, ви не зможете його струсити, адже він липкий як смола. Єдиний спосіб зупинити його горіння — обмежити доступ кисню.
  • Спробуйте створити вакуум навколо місця ураження. Для цього вам потрібно щільно притулити до рани порожній посуд або притиснути тканину, що погано пропускає кисень: шкіру, мокру ганчірку тощо. Можна занурити уражену ділянку шкіри у воду.
  • Одразу прямуйте до лікарні, адже фосфор потрібно видаляти зі спеціальними медичними розчинами. Інакше велика кількість його токсинів проникне до вашої крові. Якщо медичних фахівців поруч нема — шкіру можна промивати мильними та содовими розчинами, або слабким розчином мідного купоросу – чайна ложка на склянку води. Останні потім теж треба змити. 

І універсальна порада: у жодному разі не наносите крем на будь-які опіки.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі