Незаконні збройні формування РФ використовують в Донбасі заборонені міни ПОМ-2, через що прокуратура Донецької області розпочала розслідування за фактом порушення окупаційними військами законів та звичаїв війни. Про це повідомляє пресслужба ОГП.
Розслідування вже встановило, що 13 та 19 квітня цього року окупанти з допомогою безпілотників скинули міни ПОМ-2 поблизу КПВВ "Майорське" та на території житлового сектору селища Зайцеве. Ці міни є забороненими нормами міжнародного гуманітарного права.
"Такі дії окупантів є порушенням Протоколу про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток та інших пристроїв з поправками, внесеними 3 травня 1996 року, а також Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I) від 8 червня 1977 року", - пише пресслужба ОГП.
Війська ЗСУ виявили ці міни та знешкодили.
Нагадаємо, що за минулу добу, 19 квітня, бойовики російсько-окупаційних формувань тричі порушили умови повного і всеосяжного перемир'я в районі проведення операції Об'єднаних сил. Противник задіяв важкі міномети, ракетні комплекси, зенітні установки, гранатомети, а також дистанційно мінував позиції Збройних сил України протипіхотними мінами. Бойових втрат серед українських військовослужбовців немає.
У зв’язку з російською військовою загрозою Службу безпеки України приведено в режим підвищеної готовності у всіх регіонах країни.
Раніше українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.
Офіційні спікери РФ почали погрожувати Україні "незворотними наслідками" і "початком кінця". Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами. Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у ході розмови з президентом Росії Володимиром Путіним закликала його до деескалації, але в Кремлі про це промовчали.
Детальніше про ситуацію і перспективи України в поточних умовах - в статті Сергія Немирич "Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків" для читачів ZN.UA.