Окупанти продовжують перешкоджати проходу суден у Керченській протоці – ДПСУ

Поділитися
Окупанти продовжують перешкоджати проходу суден у Керченській протоці – ДПСУ За минулу добу через Керченську протоку пропустили лише 41 судно в обох напрямках © ВМС ЗС України / Facebook
У перші дні грудня ситуація дещо стабілізувалася, але зараз знову фіксується збільшення суден, які очікують на прохід.

Росія продовжує перешкоджати руху суден через окуповану нею Керченську протоку. Через це у протоці та поблизу неї спостерігається значне накопичення суден. Як повідомляє ДПСУ, станом на ранок на якірних стоянках і рейдах в очікуванні проходу перебуває понад 140 суден, 98 з яких з боку Чорного моря.

"Зазначимо, що наприкінці листопада кількість суден в Керченській протоці становила більше 400. Хоча в перші дні грудня ситуація дещо стабілізувалася і декілька днів тому їх кількість знизилася до 105, зараз знову фіксується збільшення", - йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що РФ продовжує порушувати норми Конвенції ООН з морського права 1982 року та Договору між Україною та Росією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року, й змушує українські та іноземні торгові судна тривалий час очікувати на прохід.

У Держприкордонслужбі також повідомили, що загалом за минулу добу через Керченську протоку окупанти пропустили лише 41 судно в обох напрямках, з яких вісім суден саме з/до портів України. При цьому останні перевіряли представники ФСБ Росії.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Тим часом експерт Центру розвитку ринкової економіки CMD Ukraine Ігор Гужва у статті для DT.UA писав, що обмеження або фактичне закриття проходження суден і транзиту вантажів через Керченську протоку може мати негативні наслідки для України. За результатами аналізу встановлено, що повна зупинка товарообігу через протоку призведе до скорочення ВВП України на 12,7 в.п., зокрема, за рахунок скорочення промислового виробництва на 14,3%, сільського господарства - на 0,6 і сектору послуг - на 12,7%. Річні надходження до держбюджету скоротяться на 16,5%.

Детальніше про економічні втрати від агресивних дій Росії читайте в статті Гужви "Блокування Керченської протоки: виклики, загрози та можливості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі