Бойовики російсько-окупаційних військ розблокували роботу пункту пропуску «Новотроїцьке» на лінії розмежування в Донецькій області. Вранці 7 липня для виїзду на підконтрольну Україні територію прибув перший автомобіль.
«Перший транспорт приїхав із тимчасово окупованої території - дві людини. Один транспортний засіб було повернуто незаконними збройними формуваннями. Ми роз'яснюємо громадянам, що є ризик, що їх можуть не пропустити», - розповіли «РБК-Україна» в Донецькому прикордонному загоні.
За словами прикордонників, від початку доби на тимчасово окуповану територію в'їхали 130 осіб.
Усі в'їжджаючі на вільну від російської окупації територію повинні встановити застосунок «Дій вдома» - на них чекає двотижнева ізоляція, нагадала речниця Донецького прикордонного загону Валерія Карпиленко.
Нагадаємо, 10 червня відновили роботу пункти пропуску "Мар'їнка" і "Станиця Луганська" на лінії розмежування в зоні ООС. Їх закривали на час жорсткого карантину.
Поки що пропуск громадян і транспорту здійснюється обмежено: щоденно з 11:00 до 14:00. Санітарно-епідемічні вимоги для профілактики COVID-19 зберігаються.
Однак окупаційні адміністрації "Л-ДНР" відмовились дзеркально відривати власні блокпости, заявивши, що з ними "це питання ніхто не погоджував". Згодом терористи висунули умову розблокування пропуску людей через лінію розмежування: за попередньо узгодженими списками з подальшою самоізоляцією або обсервацією.
Той факт, що охопити списками 280 тисяч мешканців окупованих територій не вийде, окупанти проігнорували. Представники ОРДЛО в українській делегації у Тристоронній контактній групі припускають, що тримаючи людей без доступу до українських пенсій і соцвиплат, бойовики створюють пропагандистську картину "геноциду народу Донбасу".
Обмеження на перетин лінії розмежування запровадили 7 березня, за тиждень уся країна пішла на карантин через епідемію коронавірусу.
23 березня окупаційні адміністрації ОРДЛО оголосили про закриття власних "блокпостів". На тимчасово окуповану територію перестали пускати спостерігачів ОБСЄ та представників гуманітарних місій. Вони також приховують дані про кількість хворих та померлих від COVID-19.