Двоє українських військовослужбовців отримали поранення під час артилерійського обстрілу позицій Збройних сил України. Бойців евакуювали до госпіталя. Згідно з оцінками медиків, стан одного з них задовільний, другого - середньої тяжкості, повідомив пресцентр штабу ООС увечері в п'ятницю, 13 серпня.
Бойовики російсько-окупаційних формувань накрили позиції в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ» вогнем зі ствольної артилерії калібру 122 міліметри, 120-мм і 82-мм мінометів.
«Після надання першої медичної допомоги воїнів транспортували до лікувального закладу... У відповідь на обстріли українські військовослужбовці відкрили вогонь, припинивши дії ворога», - заявили в штабі.
Перед цим окупанти обстріляли Невельське з автоматичних станкових гранатометів і великокаліберних кулеметів і також наразилися на вогонь ЗСУ.
Стосовно дій противника командування поінформувало спостерігачів ОБСЄ через Спільний центр з контролю і координації.
«Українські воїни контролюють ситуацію в районі проведення операції Об'єднаних сил», - запевнили в штабі.
З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».
За час перемир'я в зоні ООС загинули понад 50 українських військових.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.
Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.