Окупанти Криму встановили джерело масштабних викидів в Армянську

Поділитися
Окупанти Криму встановили джерело масштабних викидів в Армянську На філії заводу через спеку випаровується кислота
Шукають джерела води на півострові для вирішення проблеми.

Причиною викидів в Армянську на півночі анексованого Росією Криму стали випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титанові інвестиції" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.), повідомив "віце-прем'єр-міністр" окупаційного уряду Ігор Михайличенко.

"Випадінню речовини сприяло тривале підвищення температури атмосферного повітря, тривала відсутність опадів, а також пониження рівня води в кислотонакопичувачі", - заявив Михайличенко.

Наразі співробітники "Росспоживнагляду" проводять забір та аналіз проб повітря та ґрунтів в охоронній зоні кислотонакопичувача. А "прокуратура" Армянська готує "подання" керівництву підприємства про усунення виявлених порушень його експлуатації.

"Розглядається питання про притягнення керівництва підприємства до адміністративної відповідальності за недотримання екологічних вимог при поводженні з промисловими відходами", - заявив чиновник.

Зазначимо, перші повідомлення про масштабний викид в Армянську почали надходити ще 25 серпня, однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнали лише 28.

Зараз "уряд Криму" терміново шукає воду для стабілізації ситуації. Майже 80% води на півострів надходило Північно-Кримським каналом, що з'єднував його з Дніпром. Після анексії Криму Росією Україна припинила постачання води.

"Росспоживнагляд" заявив про те, що відхилень в пробах води та ґрунту в районі Армянська не виявлено, і вони перебувають "у межах норми".

"За результатами лабораторних досліджень, відібраних на території села Перекоп Красноперекопського району, міст Армянськ і Красноперекопськ, а також на межі санітарно-захисних зон підприємств (філії "Титану" в Армянську, содового і бромного заводів у Красноперекопську - ред.) проб ґрунту, відхилень не виявлено", - повідомляє прес-служба відомства.

Як повідомлялося, стан екології в анексованому Криму наближається до катастрофічного. Суттєво погіршився стан 70% зеленого покриву степу, зникають лісосмуги, плодові сади, виноградники, через брак води швидко прогресує мінералізація родючих шарів ґрунту.

"Крим почав повертатися до стану, коли його освоєння Україною ще не почалося. Тобто до стану 50-х років минулого століття. Мова йде не тільки про посівні площі", - наголошував заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Юрій Гримчак.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі