Обшуки проводяться одразу і шістьох будинках кримськотатарських активістів: у Сулеймана Асанова, Сейрана Салієва (обшук проводиться втретє), Тимура Ібрагімова, Сервера Зекер'яєва, Мемета Бєлялова і Ісмаїла Гжирова.
"Багатоквартирний будинок, в якому проживає сім'я Салієвих, оточено по периметру. Зі слів сусідів, обшук почався о 6:00 годині ранку. У хаті четверо маленьких дітей. Діти в шоковому стані. Це вже не перший обшук у їхньому будинку", - повідомили в "Кримській солідарності".
Як повідомив журналіст кримськотатарського каналу ATR Шевкет Наматуллаєв, будинки кримських татар оточили десятки співробітників ОМОН і поліції, за словами правозахисника Еміля Курбедінова, співробітники ФСБ РФ задіяли дрони для зйомок обшуків. Адвокатів до будинків активістів не пустили, за будь-які спроби підтримати їх або зняти те, що відбувається, на відео, людей затримують.
"Хочуть, аби ніхто не бачив і не чув, що у сусіда робиться", - резюмував Наматуллаєв.
Крім Салієва малолітніх дітей, у тому числі новонароджених, мають всі піддані обшуку. Поблизу оселі Сулеймана Асанова затримали і посадили в автозаки близько п'яти-шести осіб, які прийшли підтримати активістів. У родині Марлена Мустафаєва силовики забрали Ельнура Асанова (брата), Ельдара Асанова (сусіда), Рефата Асанова (батька). Крім того, окупанти затримали Ернеста Ібрагімова, Рудема Неджиєва, Алімдара Бєлялова, Ахмада Сулейманова і Сейрана Салієва. Після обшуку з будинку вивезли Мемета Бєлялова. Затриманих доставили у Бахчисарайський РВВС.
До місць обшуку прибули представники російських ЗМІ, пізніше у підконтрольних Кремлю виданнях з'явилася інформація про те, що в окупованому Криму "знешкоджено черговий осередок Хізб ут-Тахрір".
У Криму підконтрольні окупантами силовики регулярно проводять обшуки і затримання кримських татар. Голова Центрвиборчкому Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля назвав такі дії окупаційної влади "акцією залякування".
Нагадаємо, Міжнародний суд ООН в Гаазі погодився на введення тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" у питанні дискримінації національних меншин у Криму. Крім того, суд зобов'язав Росію відновити Меджліс і утриматися від обмежень для кримських татар у представництві власних інтересів.
Також серед вимог вказується відновлення освіти в Криму українською мовою. Крім цього, суд попросив обидві сторони утриматися від будь-яких форм расової дискримінації.