Колишньому голові Меджлісу кримськотатарського народу інкримінують три статті російського КК: незаконний перетин адмінмежі з окупованим Кримом; недбале зберігання вогнепальної зброї, що спричинило тяжкі наслідки; і незаконні купівлю та зберігання боєприпасів.
"Слідством зібрано достатню доказову базу, у зв'язку з чим затверджено обвинувальний висновок і кримінальну справу направлено до суду для подальшого розгляду по суті", - відрапортували в пресслужбі Слідкому.
Проте, відповідно до ч. 1 статті 122 КПК Росії, відправляючи справу до суду, прокурор повинен повідомити обвинуваченого, його захисника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача та (або) представників, і роз'яснити їм право заявляти клопотання про проведення попереднього слухання, нагадує Полозов.
Слідчий, керівник слідчого органу і сам слідчий орган в законі не зазначені як адресат повідомлення прокурора про передачу справи до суду.
"А в окупованому Криму все навпаки. Мене (захисника) не сповістили, Мустафу-ага не сповістили, а насамперед незаконно сповістили слідчий орган, який про це бадьоро відрапортував. Панове прокурори, недбальство-с", - написав він на своїй сторінці в Facebok.
"Справу" проти Мустафи Джемілєва в анексованому Криму відкрили ще 11 серпня 2014 року. Однак обвинувальний акт окупанти підготували цьогоріч.
Такі дії РФ гостро розкритикували Сполучені Штати і деякі країни Європи. Вони звернули увагу на те, що висунуті Джемілєву обвинувачення повністю відповідають російській політиці тиску на кримських татар. А справа проти Мустафи Джемілєва – це спроба тримати його подалі від анексованого Криму.