Російські окупанти планують перевести вчителів на окупованих і захоплених ними територіях України на російські стандарти навчанні.
Так званий «голова» Криму Сєргєй Аксьонов заявив, що курси перепідготовки для вчителів відбуватимуться влітку на окупованому півострові.
«Ми домовляємося – і можливо, ми зараз визначимося у якому форматі, – що на літо до нас приїдуть колеги-педагоги з Херсонської, Запорізької області України та «Донецької, Луганської народних республік», з Харківської області, аби ми сприяли частині переходу на російські стандарти. Ми зараз програму саме цю формуємо», - повідомив Аксьонов.
Своєю чергою міністр оборони України Сергій Шкарлет попередив, що вчителі, які перейдуть на освітній процес за російськими стандартами, вважатимуться колаборантами та нестимуть кримінальну відповідальність.
За його словами, на захоплених територіях вже звільнились 15 директорів, які не хочуть співпрацювати з окупантами.
«Цим директорам у будь-якому випадку буде виплачена заробітна плата, вони будуть поновлені на роботі після встановлення української влади на цих територіях», - зазначив міністр.
Шкарлет також розповів, як нараховуватиметься зарплата вчителям, які опинилися на захоплених ворогом територіях.
І наголосив на тому, що виплати можливі, лише якщо навчання відбувається за українськими стандартами та є можливість виїхати на підконтрольну Україні територію для здійснення казначейських процедур.
«Вимушений простій сплачується у розмірі двох третин від заробітної плати, а в сфері освіти ми маємо галузеву угоду між МОН України та Профспілкою працівників освіти і науки на 2021-2025 роки, згідно якої керівники установ і закладів освіти повинні забезпечити виплату середньомісячної заробітної плати працівникам», - додав він.
Оплата простою, що відбувається не з вини працівників (зокрема й непедагогічних і тих, які працюють за сумісництвом), виплачується в розмірі середньої заробітної плати.
Проводити виплати уповноважені органи управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.