"Місцевому населенню окупанти продовжують нав'язувати неправдиву інформацію щодо дій Об'єднаних сил. Це робиться навмисно, з метою виправдання значного збільшення площ територій, на яких приховано розгортаються прибулі для посилення підрозділи російських окупаційних військ", - зазначають розвідники.
У районах посилених угруповань окупаційних військ працюють групи пропагандистських ЗМІ Росії, які розповсюджують заздалегідь підготовлені фейкові відеосюжети, зокрема про нібито "наступ ЗСУ 14-15 грудня на маріупольському напрямку".
Маніпуляції російських пропагандистів спрямовані на досягнення кількох цілей, наголошують у ГУР МО України.
"Нав'язати мешканцям окупованих територій і Росії переконання про наміри України нібито "силовим шляхом вирішити конфлікт у Донбасі", посилити антиукраїнські настрої серед місцевого населення, запобігти зниженню військової дисципліни та втрати "бойового духу" серед російських військовослужбовців, які тривалий час перебувають на передовій", - роз'яснюють у розвідці.
Нагадаємо, 22 серпня учасники Тристоронньої контактної групи погодили безстрокове припинення вогню в Донбасі з 29 серпня. "Шкільне перемир'я" стало 16-м від початку війни на сході України. Усі перемир'я, які передували йому, систематично порушувалися бойовиками, у більшості випадків - у перший же день.
30 квітня, президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.
Докладніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".