Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді скандального колишнього слідчого Генеральної прокуратури України Дмитра Суса, повідомив член Громадської ради доброчесності, адвокат Роман Маселко.
"Ось вам ще приклад ручного вовчого правосуддя. Є такий відомий прокурор Сус, який запам'ятався тим, що їздив на Audi Q7, записану на його 87-річну бабцю, та засвітився у гучних скандальних справах ГПУ… Його звільнили ще у 2017. Він оскаржив звільнення до суду Вовка. Там справу зупинили ще у вересні 2017 і так вона лежала аж до дня обшуку НАБУ у суді", - пише Маселко у своєму Facebook.
Наприкінці липня, 26 числа, детективи Національного антикорупційного бюро провели в Окружному адмінсуді обшуки, того ж дня суддя Руслан Арсірій скаржився на те, що роботу суду повністю заблоковано, справи - відкладено.
Однак це не завадило судді провести засідання у справі Суса, яка припадала пилом два роки. І вже 1 серпня, напередодні вручення підозр суддям ОАСК, включно з його головою Дмитром Вовком, з'явилось рішення про скасування наказу про звільнення скандального слідчого, наголошує адвокат.
"1 серпня, якраз перед врученням підозр Вовку енд. ко, з'явилося рішення про скасування наказу про звільнення Суса. Очевидно тепер Арсірій енд. ко будуть розповідати, що Луценко погодив підозри з помсти за справу Суса. Які ще докази потрібні, що ОАСК використовує судові рішення виключно для торгу чи тиску?", - запитується член ГРД.
Нагадаємо, у травні 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо Суса. У березні того ж року Дмитро Сус вийшов із СІЗО під заставу в 1,2 млн гривень.
У квітні 2017 року генпрокурор Юрій Луценко звільнив з органів прокуратури старшого слідчого Дмитра Суса за "систематичне грубе порушення вимог законів України "Про запобігання корупції", "Про прокуратуру", правил прокурорської етики, вчинення дій, що ганьблять звання прокурора і можуть викликати сумнів у чесності та непідкупності органів прокуратури".
Детективи НАБУ затримали Суса 25 липня, під час спроби залишити Україну. Наступного дня йому вручили повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 і 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України.