Офіс генпрокурора звернувся до уряду із проханням розробити превентивні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу в місцях несвободи, повідомила пресслужба відомства. В ОГП зазначили, що спалах небезпечної хвороби ізольованому середовищі, ускладнений процесом його локалізації, може спричинити її стрімке поширення і подальше розповсюдження.
"Мова йде не лише про установи виконання покарань і слідчі ізолятори Державної кримінально-виконавчої служби, де наразі утримується понад 52 тисячі осіб, а й ізолятори тимчасового тримання Нацполіції, психіатричні заклади МОЗ, дисбати та гауптвахти Міноборони, школи та училища соціальної реабілітації Міносвіти, а також пункти тимчасового перебування іноземців і осіб без громадянства Державної міграційної служби тощо", - зазначили в Офісі генпрокурора.
В ОГП звернули увагу на те, що ув'язнені беруть участь у слідчих діях судових засіданнях, їх можуть етапу вати, вони мають право на побачення, в тому числі й з адвокатами, а також отримувати передачі. Також в Офісі генпрокурора не виключають можливість прояву групової непокори та акцій протесту в місцях несвободи.
"Окремо в листі наголошено на доцільності визначення відповідних ізольованих місць з необхідним обладнанням та медичними засобами для окремого розміщення хворих осіб такої категорії, розробки безпечних маршрутів для пацієнтів і навіть введення в межах законодавства обмежувальних заходів щодо відвідування цих установ", - додали в ОГП.
В Україні зафіксовано 7 випадків коронавірусу, один із яких виявився летальним. Окрім того, у Чернівцях померла жінка із підозрою на Covid-19.
З 12 березня до 3 квітня у всій країні діє карантин. Однак напередодні Кабмін вирішив посилити обмежувальні заходи. Зокрема, з 18 березня до 3 квітня заборонені міжміські, міжрегіональні та приміські пасажирські перевезення. Також введені жорсткі обмеження щодо пасажирських перевезень громадським транспортом. При чому Кабмін заборонив роботу метрополітенів Києва, Харкова та Дніпра.
З 18 березня заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом у всіх видах внутрішніх сполучень, а саем приміському, міському, регіональному і далекому. Заборона діятиме до ухвалення певного рішення.
З 17 березня в Україні заборонено проводити всі масові заходи, в яких бере участь понад 10 осіб.
З 17 березня заклади громадського харчування, торгово-розважальні центри, інші установи розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу.