Найгірші умови утримання у місцях несвободи експерти виявили в українських судах.
"Ці приміщення знаходяться під егідою одночасно трьох відомств, тому їх ніхто, по суті, не контролює. Ці приміщення належить судовій адміністрації, конвой здійснюють військові частини, а транспортування - міліція. Люди перебувають там більше 12 годин, за цей час вони отримують один бутерброд, і не можуть взяти з собою необхідні речі", - заявила регіональний координатор зі зв'язків із громадськістю 3 в Херсонській області Наталія Козаченко.
За її словами, навіть у найкращих судах ці приміщення знаходяться у підвалах, без вікон і вентиляції.
На круглому столі було представлено результати моніторингу місць несвободи у Херсонській, Черкаській, Рівненській та Запорізькій областях регіональних координаторів зі зв'язків із громадськістю уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, який вівся у першому півріччі поточного року.
Експерти відвідали близько 6 тис. місць несвободи, до яких вони відносять колонії, СІЗО, психіатричні заклади, дитячі будинки-інтернати, пансіонати для літніх людей та людей з інвалідністю, пункти тимчасового розміщення біженців, соціально-реабілітаційні центри, військові частини.
"Некоректні умови утримання - це таке ж грубе порушення свободи, як і незаконне застосування антитерористичного підрозділу для масового побиття та відпрацювання прийомів рукопашного бою на ув'язнених", - зазначила голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук. !zn
Читайте також:
Нові СІЗО можуть бути побудовані за межею міст у Київській та Херсонській областях
Британські в'язні склали рейтинг комфортності в'язниць
Партія регіонів хоче засідати поза парламентом. В опозиції попередили - це в'язниця