Офіс мовного омбудсмена закликає Шмигаля зберегти комплексне ЗНО з української

Поділитися
Офіс мовного омбудсмена закликає Шмигаля зберегти комплексне ЗНО з української
Відкритого листа підтримали українські виші, науковці, поети, письменники та музиканти.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь виступив на захист зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури – офіс омбудсмена підготував відкрите звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

«Ми підготували відкрите звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, адже вважаємо, що вилучення української літератури як обов’язкового навчального компонента з тестових випробувань вступників – це одна з найбільших загроз як щодо освітньої реформи, так і загалом державної гуманітарної політики», - пише Кремінь у Facebook.

Автори звернення вимагають зберегти комплексне ЗНО з української мови, натомість розробити тестові завдання кількох рівнів складності, залежно від того, на які спеціальності вступатимуть абітурієнти: «гуманітарні» чи «технічні».

??Друзі! Щиро дякуємо за підтримку нашої ініціативи – залишити ЗНО з української мови та літератури для всіх випускників...

Опубликовано Уповноважений із захисту державної мови Вторник, 22 сентября 2020 г.

Заклик вже підтримали українські виші, академіки, професори, науковці, шевченківські лауреати, поети, письменники та українські музиканти.

Зокрема: Львівський національний університет ім. Франка, Київський університет ім. Грінченка, Луцький національний технічний університет, Національний університет «Острозька академія», лідер гурту «KOZAK SYSTEM» Іван Леньо, фронтмен гурту «Мандри» Сергій Фоменко, лідер «БЕZ ОБМЕЖЕНЬ» Сергій Танчинець та інші.

Ознайомитись із повним переліком підписантів та самому підписати відритого листа можна за посиланням: http://surl.li/fokm

Нагадаємо, у Центрі оцінювання якості освіти запропонували з 2021 року дозволяти випускникам обирати: проходити тести ЗНО лише з української мови чи з української мови та літератури. Перший варіант зможуть обрати ті, хто не планує вступати до вишів, другий є обов’язковим для випускників, які планують отримати вищу освіту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі