Офіс генерального прокурора повинен виплатити люстрованим прокурорам близько 50 млн гривень.
Про це заявила генпрокурор Ірина Венедіктова на засіданні комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, передає «Укрінформ».
"У нас є питання люстрації. На сьогодні вже близько 60 позовів задоволено. Люстрованим треба виплатити близько 50 млн грн", - сказала генпрокурор.
Також вона розповіла, що прокурори, які не пройшли атестацію і намагаються поновитися на посаді через суд, також вимагають виплати зарплати за цей період
За словами Венедіктової, в судах зараз знаходяться 1006 справ за позовами колишніх співробітників органів прокуратури, 676 з них стосуються відновлення на роботі в Офісі генпрокурора, 315 - відновлення прокурорів регіональних прокуратур.
"Причому це не тільки відновлення на роботі, це і відшкодування моральної шкоди, безпосередньо зобов'язання вчинити певні дії, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу ... тобто, це комплексні позови, які будуть мати системні наслідки", - сказала вона.
Венедіктова повідомила, що суди вже розглянули 34 позову, "з них відмовлено в задоволенні - 9, це про поновлення на посаді, задоволено - 15 позовів і стягнено на користь позивачів ще 4,8 млн грн, тобто, ці кошти вже ОГП повинен виплатити".
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини визнав закон "Про очищення влади" таким, що порушує права люстрированных чиновників.
В ЄСПЛ вирішили, що люстрація застосовувалася до дуже широкого кола осіб, що призвело до незаконного звільнення заявників. Цим український закон про очищення влади відрізняється від процедур люстрації, впроваджених в державах Центральної та Східної Європи, які є цільовими і вузькоспрямованими, постановили в ЄСПЛ. Україна повинна виплатити п'ятьом заявникам по 5000 євро компенсації моральної шкоди.
У травні стало відомо про те, що Міністерство юстиції розробило новий проект закону про люстрацію, в якому пропонує не люструвати колишніх керівників Комуністичної партії СРСР.
23 червня Конституційний Суд України у формі усного провадження продовжив розгляд справи за конституційним поданням Верховного суду щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону "Про очищення влади".