Офіс генпрокурора відкрив понад 100 справ через участь іноземних найманців в збройному конфлікті в Донбасі

Доповнено
Поділитися
Офіс генпрокурора відкрив понад 100 справ через участь іноземних найманців в збройному конфлікті в Донбасі
Досудове розслідування проводить Служба безпеки.

Офіс генпрокурора відкриві більше сотні справ за фактами участі іноземців у збройному конфлікті в Донбасі, повідомила пресслужба ОГП. Іноземним найманцям загрожує довічне ув’язнення.

“Офіс Генпрокурора зареєстрував кримінальні провадження за фактами участі понад 100 іноземних громадян у складі НЗФ РФ у збройному конфлікті проти України”, - йдеться у повідомленні.

Так, прокурори Департаменту нагляду щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту зареєстрували провадження за фактами:

- участі найманців у збройному конфлікті;

- умисних дій, вчинених для зміни меж території або українскього державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України;

- участі у складі не передбачених законом збройних формувань у нападі на підприємства, установи, організації чи на громадян, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків (ч. 4 ст. 447, ч. 3 ст. 110 , ч. 5 ст. 260 КК України).

За даними прокурорів, починаючи з 2014 року і до сьогодні, на стороні бойовиків в Донбасі воювали щонайменше громадяни таких держав:

- Болгарії - 2 особи;

- Вірменії - 7 осіб;

- Грузії - 1 особа;

- Італії - 19 осіб;

- Іспанії - 27 осіб;

- Казахстану - 12 осіб;

- Литви - 3 особи;

- Молдови - 26 осіб;

- Нідерландів - 2 особи;

- Німеччини - 5 осіб.

“Іноземні найманці перебували у складі різних підрозділів НЗФ, підконтрольних країні агресору, зокрема у так званих 14 батальйоні територіальної оборони «Призрак», 11 окремому мотострілецькому полку «Восток», 7 окремій мотострілецькій бригаді «Чистяковская», 1 окремій мотострілецькій бригаді «Славянская», окремому розвідувальному батальйоні «Спарта», окремому штурмовому батальйоні «Сомали», незаконних збройних формувань «Русичи», «Волчья сотня», «Брянка СССР» тощо”, - зазначили в ОГП.

Вказано, що згідно зі статтею 47 Додаткового протоколу І 1977 року до Женевських конвенцій про захист жертв війни, вищевказані особи є найманцями, а їхні дії порушують Міжнародну конвенцію про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 4 грудня 1989 року.

“Досудове розслідування вказаних кримінальних правопорушень здійснюється слідчими Головного слідчого управління Служби безпеки України”, - додали в Офісі генпрокурора.

Максимальна санкція вказаних статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі з конфіскацією майна, або без такої.

Раніше повідомлялося про те, що Росія продовжує поставляти озброєння, військову техніку, боєприпаси і паливно-мастильні матеріали через неконтрольовані Україною ділянки кордону на тимчасово окуповану територію в Донецькій та Луганській областях.

Так, за даними Головного управління розвідки, минулого тижня у з'єднання і частини 1 (Донецьк) і 2 (Луганськ) АК оперативного угруповання російських окупаційних військ було доставлено не менше 10 одиниць бойової броньованої техніки, до 30 вантажних автомобілів зі стрілецькою зброєю, боєприпасами і військовим майном і близько 1 тисячі тонн пального.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі