Один з можливих найманців ПВК Вагнера виявився агентом спецслужб Білорусі

Поділитися
Один з можливих найманців ПВК Вагнера виявився агентом спецслужб Білорусі © InformNapalm
Серед «вагнерівців» знаходився також і «додатковий інформатор для Білорусі»

Одного з 33-х потенційних бойовиків ПВК Вагнера ідентифікували як агента спецслужб Республіки Білорусь. Про це повідомила керівник слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів держвлади та інших осіб проти суверенітету України Мар'яна Безугла.

«За попередніми висновками, і це буде вказано у звіті (про роботу ТСК — ред.), не були зроблені висновки про ризики щодо переміщення (передбачуваних найманців — ред.) на територію Білорусі. Крім того, таке переміщення пройшло безперешкодно, тобто ми отримали факт, що Російська Федерація 32 людини випустила безперешкодно (і я поясню чому), а Білорусь так само безперешкодно дала їм можливість потрапити на свою територію. Потім вже маємо дані, що 33-й був білоруським агентом. Тобто вже в групі була людина, що працює на спецслужбу Білорусі і контролюючий ситуацію», — повідомила Безугла на брифінгу в п'ятницю.

Крім того, за її словами, дані ТСК свідчать про те, що серед «вагнерівців» знаходився також і «додатковий інформатор для Білорусі».

«Росія вже на етапі документування (2014-2018 роки — ред.) підключається, а Білорусь — як мінімум, на етапі формування цієї групи (передбачуваних найманців ПВК Вагнера — ред.)... Добре, що наші спецслужби зробили висновки, що щось не так, і, відповідно, вирішили відстрочити рейс до Стамбула... Фактично їх затримали під кінець», — додала Безугла.

При цьому вона уточнила, що всі вони були громадянами РФ, що не заважало їм одночасно мати громадянство інших країн, зокрема — громадян України в цій групі було вісім. При цьому, за даними тимчасової слідчої комісії, учасниками бойових дій на сході України є 28 з 33-х затриманих.

Санкціонованої спецоперації по примусовій посадці турецького літака з «вагнерівцями» в Україні не було, заявила глава ТСК з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів держвлади та інших осіб проти суверенітету України Мар'яна Безугла. Однак за її словами, це був спеціальний розслідувальний захід.

«Безпосередньо санкціонованої спецоперації щодо примусової посадки турецького літака з вагнерівцями» в Україні не було. Але було спеціальний розвідувальний захід, що проводився в рамках постійної роботи Головного управління розвідки. А саме ведеться робота з 2014 року з документування, збору інформації про осіб, яких залучали так чи інакше до агресії з боку Російської Федерації, до дій в ОРДЛО», — заявила Безугла під час брифінгу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі