За версією слідства, оборудки посадовців завдали міському бюджету збитків на суму 185 мільйонів гривень, пише "Думская".
"Суд оголошував вирок чотири дні. "Справа Краяна" - про купівлю будівлі для "Нової мерії" на Косівській, 2д – слухалася в суді понад півроку", - йдеться в матеріалі.
Зокрема, такому тривалому оголошенню вироку "сприяв" зрив судового засідання 4 липня, коли невідомі повідомили про нібито замінування будівлі суду.
Окрім Труханова на лаві підсудних опинилися одеські чиновники: перший заступник мера Павло Вугельман, директор Департаменту комунальної власності Олексій Спектор та його заступник Володимир Радіонов, голова постійної комісії з питань комунальної власності Василь Шкрябай.
А також бізнесмени: директор компанії-продавця будівлі "Краян" ТОВ "Девелопмент еліт" Петро Загордієнко, директор і оцінювач ПП "Брокбізнесконсалт" Галина Богданова і представник офшору Valton Group LP Ігор Кравченко.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила для Геннадія Труханова 12 років позбавлення волі, для його заступника Павла Вугельмана – 11. Олексію Спектору, Володимиру Радіонову та Василю Шкрябаю - по 10 років тюремного ув'язнення. Усім – із конфіскацією майна.
Бізнесменам Ігорю Кравченку, Петру Загордієнку та оцінювачці Галині Богдановій прокуратура просила призначити покарання у вигляді 11, 10 та 7 років колонії із конфіскацією майна.
При цьому адвокати обвинувачених наполягали на нібито "неприпустимості зібраних доказів" і "грубих порушеннях", допущених слідством. Напередодні суд став на бік адвокатів і визнав неприпустимими низку доказів, зокрема, експертизу щодо вартості будівлі збанкрутілого заводу.
Адвокат Труханова Олександр Лисак після закінчення дебатів у справі наполягав на тому, що покази свідків у суді, нібито нічого цінного для слідства не повідомили.
Сам мер у суді під час своєї 30-ти хвилинної заключної промови наполягав на тому, що справа "політично вмотивована" і будівля "Нової мерії" була необхідна міській громаді, і прокурори з цим погодилися, змінивши обвинувальний акт.
Представники САП під час оголошення вироку присутні не були, відповідно, у сторони обвинувачення буде час на оскарження вироку.
Нагадаємо, нині мер Одеси Геннадій Труханов є фігурантом двох кримінальних проваджень: про заволодіння бюджетними коштами при купівлі будівлі збанкрутілого заводу "Краян" за завищеною ціною та про декларування недостовірних відомостей.
Водночас Національне антикорупційне бюро закрило справу про незаконне збагачення Труханова у зв'язку з рішенням Конституційного суду України про декриміналізацію відповідної статті Кримінального кодексу.
Докладніше про справу одеського міського голови читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Оц-тоц первертоц – бабушка здорова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".