Громадська організація "Одеса 2.0" у співпраці з вільною енциклопедією "Вікіпедія" (громадською організацією "Вікімедіа Україна") розпочала розміщення інтерактивних QR-табличок на пам'ятках архітектури та визначні пам'ятки Одеси.
Як повідомляє прес-служба організації, на першому етапі таблички з'явилися на 15-ти знакових для Одеси пам'ятках архітектури: будівлі Російського театру, готелі "Брістоль" (колишній готель "Красная"), ансамблі Шахського палацу, Будинку з атлантами і інших.
"На кожній табличці унікальний QR-код. Для того, щоб дізнатися інформацію про будівлі, код потрібно відсканувати і програма переадресує вас на статтю у "Вікіпедії". Мову статті буде автоматично визначено у відповідності з налаштуваннями смартфона або планшета користувача", - розповів представник організації Михайло Панченко.
В подальшому організація має намір розмістити інтерактивні таблички на всіх пам'ятках архітектури міста. У цьому автори покладаються на активних одеситів.
"Кожен охочий може приєднатися до ініціативи, залишивши заявку на сайті проекту про розміщення таблички на тому чи іншому будинку-пам'ятці архітектури. Для того, щоб подати заявку, необхідно написати статтю про будівлю у "Вікіпедії" або надіслати посилання на вже наявну. Бажано супроводити фотографією", - додав М.Панченко.
Завершення проекту планується до 220-річчя Одеси в 2014-му році. Отримана в результаті інтерактивна карта архітектурних пам'яток та визначних пам'яток міста буде затребувана як туристами, так і городянами.
"За 2012 рік одеський порт відвідало близько 102 іноземних морських і річкових круїзних судна, на яких в місто приїхало більше 100 тис. туристів. Їх знайомство з архітектурою Одеси найчастіше закінчується на будівлях Оперного театру, Міської біржі і Дому з однією стіною. Наша ініціатива розрахована на більш широке інформування індивідуальних туристів і городян про історію будівництва міста, осіб, які проживали чи працювали в тому чи іншому приміщенні", - розповів співавтор проекту Віталій Мірошников.
У прес-релізі організації зазначається, що проект з установки інтерактивних табличок - це перший подібний досвід для України. Якщо ініціатива буде реалізована в повному масштабі, то Одеса може стати першим містом-мільйонником в світі, яка здійснила подібний проект. !zn
Читайте також:
Українська "Вікіпедія" обігнала корейську і тримає першість по зростанню популярності