Очне, дистанційне і не тільки: батьки можуть обирати форму навчання, і школа не може їм відмовити

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Обрати індивідуальну форму освіти (сімейну чи дистанційну) для тих, хто за кордоном, у районі бойових дій, на окупованих територіях, можна у будь-який період впродовж навчального року. Для решти – не пізніше як за три місяці до річного оцінювання, яке відбувається зазвичай наприкінці весни. 

З першого вересня в українських школах діти зможуть навчатися в різних форматах: сімейному, дистанційному, очному в дві зміни із самостійним опануванням деяких дисциплін, у форматі екстернату. Формат навчання обиратимуть батьки, і школа не має права їм відмовити, пише співзасновниця ГО «Батьки SOS» Олена Бондаренко у статті «Які форми навчання можна обрати в школах України до першого вересня».

«Форму освіти обирають батьки. Тобто школа не може примусити до очного навчання, якщо батьки з цим не згодні.  Щоб зробити зважений вибір, варто знати, які є можливості, з чого обирати», – йдеться у статті. 

  • Очне навчання можливе за умови, якщо у школі є укриття для періодів повітряних тривог. При цьому кількість учнів у школі не має перевищувати кількість людей, яку може вмістити сховище. Деякі школи вже вирішили проводити навчання у дві зміни та скоротити кількість офлайн-уроків, щоб одночасно в закладі не перебувало занадто багато дітей.
  • Дистанційне навчання. Якщо школа не може забезпечити дітей і очною і дистанційною освітою водночас, то управління освіти мають запропонувати комунальні (тобто безоплатні) заклади, де дитина зможе навчатися дистанційно. Крім того, при об’єднанні класів для дистанційних уроків для дітей можуть викладати незнайомі вчителі, що подобається не всім. Також є проблема для дітей, які за кордоном: навчатися одночасно у закордонній школі офлайн та в українській онлайн може бути занадто складно для дитини.
  • Екстернатна та сімейна форма освіти (індивідуальна освіта). Найбільше підходить тим, хто хоче поєднати навчання в українській та закордонній школах. Українська школа надає навчальні матеріали (підручники, онлайн-платформи тощо), організує для дитини консультації педагогів  тривалістю по 15 хв і не більше трьох годин на рік з одного предмету. 
  • Екстернат. Заклад освіти обов’язково складає індивідуальний навчальний план (у разі сімейної освіти – за бажанням батьків), в якому прописані порядок, темпи засвоєння матеріалу, а також контрольні заходи. Варто відразу обговорити зі школою, у який спосіб дитина проходитиме оцінювання – очно, за особистої присутності чи дистанційно. 

Детальніше про всі форми навчання читайте у статті, посилання на яку є в першому абзаці цієї новини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі