Очільник УГКЦ пояснює, як церковна дипломатія допомагає досягнути миру в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Очільник УГКЦ пояснює, як церковна дипломатія допомагає досягнути миру в Україні Папа Римський Франциск © Flickr.com/Christus Vincit
Папа Римський не може відверто пристати на бік України, однак виконує величезну посередницьку роботу, наголошує архієпископ Святослав Шевчук.

Папа Римський Франциск минулого тижня двічі закликав християн молитися за мир в Україні. Цей заклик  лунає не вперше, однак українцям хотілося би більше відчувати підтримку Папи, бачити конкретні жести з його боку, почути чіткі моральні оцінки того, що відбувається: агресія, завоювання України Росією, війна, в якій ставкою є саме існування незалежної держави.

«Я розумію, всім нам хотілося би, щоби Святіший отець відверто пристав на наш бік. Але це неможливо», - пояснює очільник Української греко-католицької церкви архієпископ Святослав Шевчук в інтерв’ю Катерині Щоткіній «Бог з нами навіть у такі драматичні часи».

Це засадниче правило ватиканської дипломатії: Папа Римський ніколи не пристає на якийсь бік конфлікту. Папа не може прийняти наш бік не тому, що ми неправі, а тому що це позбавить його можливості бути посередником і в такий спосіб виконувати миротворчу місію.

Нині Папа виконує величезну посередницьку роботу. Всі зв’язки, досвід і потуга ватиканської дипломатії спрямовані на одну мету – досягнення миру, пояснює співрозмовник.

«Церковна дипломатія має власний стиль – вона базується на конкретних контактах і справах, які не завжди афішуються. «Нехай твоя права рука не знає що робить ліва» – такий стиль дипломатії часом дає значно більший ефект, ніж публічна дипломатія чи якісь декларації», - додає Шевчук.

Як приклад він наводить випадки, коли Святіший отець переймався конкретними долями – полонених, заручників Кремля тощо.

«Наприклад, я особисто передавав йому справи наших моряків, які потрапили у полон у Керченській затоці. Передавав з рук в руки. Папа взяв це досьє під пахву і... Ми до кінця не знаємо, що сталося далі, які механізми були задіяні, але наші хлопці, Богу дякувати, вдома. І таких випадків було багато», - згадує очільник УГКЦ.

«Коли руйнуються основи, що може праведник зробити?» Очільник УГКЦ Святослав Шевчук визнає: є спокуса сказати: «Нікому не вірю». Але як тоді рухатися вперед? Шевчук розповів ZN.UA про особливості ватиканської дипломатії, підступну дію гібридної війни, угоди з державою і про те, що нам робити, аби відчути власну силу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі