Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) зафіксували зосередження і переміщення значної кількості важкого озброєння бойовиків.
Як йдеться у звіті Місії за 15 вересня, в Луганській області загальна ситуація залишалася спокійною. Спостерігачі зафіксували один факт порушення режиму припинення вогню.
У контрольованому урядом України Золотому (60 км до південно-заходу від Луганська), місія чула два вихідних одиночних постріли зі стрілецької зброї на відстані 1 км на південному заході від місця перебування спостерігачів.
"У тренувальному таборі "Луганської народної республіки" Червоного Променя (55 км від Луганська), що знаходиться за лінією розмежування, спеціальна моніторингова місія спостерігала за 43 реактивними системами залпового вогню БМ-21"Град" (калібром 122 мм), 16 самохідними гаубицями 2С1 "Гвоздика" (калібром 122мм) і 10 гаубицями 2А65 Мста-Б (152 мм), які були на буксирі", - уточнюється у звіті.
Крім того, місія зафіксувала переміщення військового озброєння в порушення визначенних Мінськими угодами місцях для його відводу.
Зокрема, на західних окраїнах підконтрольного бойовикам "ДНР" села Стіла (35 км на південь від Донецька, 70 км на північний схід від Маріуполя), місія бачила один бойовий танк Т-64, який стояв у дворі приватного будинку.
Також, в селищі Сердитий (43 км на схід від Донецька), спостерігачі побачили 5 танків Т-72, яких супроводжували два пасажирських транспортних засоби марки "Лада", пофарбованих у військові кольору. Ця техніка рухалася на схід.
Як відомо, з 1 вересня на Сході України встановилося нове перемир'я. Про припинення вогню в Донбасі домовилися лідери Франції та Німеччини Франсуа Олланд і канцлер Ангела Меркель телефоном розмові з президентом Росії Володимиром Путіним. Згідно з ним сторони знову зобов'язалися вивести важке озброєння.
Тим не менш, 12 вересня ОБСЄ заявили про збройне посилення бойовиків в Донбасі. В місії тоді також зазначили, що роль Росії залишається неясною:
"Ми бачимо людей із зброєю в руках, які кажуть, що вони росіяни, але не визнають, що вони російські військові", - розповіли в ОБСЄ.