Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з початку 2018 року зареєстрували понад 10100 випадків порушення режиму припинення вогню в зоні проведення антитерористичної операції.
Більшість порушень було зафіксовано в Донецькій області. На Луганщині спостерігачі зареєстрували 1100 збройних провокацій, включаючи 135 випадків застосування бойовиками російсько-терористичних формувань реактивних систем залпового вогню.
Найбільше в Луганській області постраждали райони Первомайська і Попасної, на які припадало 75% обстрілу.
"З 1 січня по 23 березня СММ зафіксувала понад 80 одиниць озброєння розміщених в порушення погоджених ліній відводу по обидві сторони від лінії зіткнення. Підтвердження прихильності припинення вогню є можливістю для того, щоб відвести це озброєння, для того щоб відвести сили й засоби", - повідомив журналістам заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг у вівторок, 27 березня.
Як повідомлялося, 26 березня Тристороння контактна група в Мінську в 14-те з початку війни в Донбасі погодила введення режиму повного і беззастережного припинення вогню – з 30 березня.
Попереднє перемир'я було оголошено менше місяця тому – 5 березня. Російські терористи порушили його через годину після початку, обстрілявши українські позиції ЗСУ в районі Щастя та Троїцького з 82-мм мінометів.
16 березня президент України Петро Порошенко призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєвакомандувачем збройних сил й оголосив про завершення антитерористичної операції в Донбасі.
20 лютого Порошенко підписав закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях".
Про положення нового закону про деокупацію/реінтеграцію Донбасу читайте у матеріалі Олександра Пунтуса "Воювати по-новому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".