Заступник голови місії ОБСЄ в Донбасі Олександр Хуг назвав ситуацію в Широкиному нестабільною і неможливою для життя населення.
"На даному етапі найближчі позиції українських військ перебувають на пагорбі на західній околиці Широкиного, позиції "ДНР" знаходяться вздовж дороги, що веде в Новоазовськ. Але коли ми вчора під'їжджали до Широкиного, нам повідомили - я хочу підкреслити, що ми самі цього не бачили - що представник "ДНР" отримав поранення. Ми не знаємо, чи він отримав поранення внаслідок відкриття вогню або він підірвався на міні, але можемо зробити висновок про нестабільну ситуацію з безпекою в Широкиному", - сказав Хуг у середу, 9 грудня.
"В самому селищі величезна кількість боєприпасів і мін, які роблять селище неможливим для життя населення", - додав він.
За його словами мирні жителі, які раніше жили в Широкиному, тепер проживають в Новоазовську (контролируеся проросійськими бойовиками) і Маріуполі.
"Ми бачили, як мирні жителі приходили і йшли, очевидно, подивитися на свої помешкання. Можливо, вони проводили там ніч, але це складно сказати. Що стосується громади переселенців з Широкиного, вона зараз розділена між Маріуполем і Новоазовськом, і вони намагаються підтримувати контакт один з одним", - сказав заступник голови місії ОБСЄ.
Він зазначив, що ОБСЄ працює над тим, щоб сторони отримували більше інформації про події в селищі і довіряли один одному.
"Щоб мирні жителі змогли повернутися, треба, щоб дві сторони уклали угоду. Ми знаходимося там з метою допомогти сторонам укласти такий договір. Зараз дуже мало довіри між сторонами, як ви знаєте, але наша спроба встановити камери в Широкиному повинна надати сторонам можливість отримувати більше інформації про те, що там відбувається, і, таким чином, призведе до зростання довіри", - сказав він.
Останнім часом спостерігачі місії ОБСЄ фіксують зростання порушень режиму припинення вогню в Донбасі. Зокрема, СММ відзначають наявність важкого озброєння на лінії зіткнення, яке повинно бути відведено.
Зазначимо, нещодавно Росія заблокувала затвердження декларації про діяльності СММ ОБСЄ в Україні. Через позицію російської делегації виникли труднощі в утвердженні ряду заключних документів міністерського засідання організації.