В ОБСЄ побоюються того, що обстановка на сході України може стати цілковито неконтрольованою.
"Часто з'являються побоювання, що ситуація на сході України може повністю вийти з-під контролю", - сказала на засіданні Парламентської асамблеї ОБСЄ спецпредставник голови цієї організації Хайді Тальявіні.
За словами Тальявіні, цей конфлікт може поставити під загрозу всю структуру безпеки і співробітництва в Європі - весь процес, який почався в Гельсінкі сорок років тому.
Представник ОБСЄ особливо відзначила складну ситуацію в районі Дебальцевого.
"Безсумнівно, зіткнення поблизу 3 і в низці інших районів після набрання чинності режиму припинення вогню минулої неділі є серйозним порушенням угоди про припинення вогню, досягнутого в Мінську", - зазначила вона.
Голова спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан зазначає, що найбільш важливими принципами врегулювання ситуації в Донбасі залишаються дотримання перемир'я і відведення сторонами важких озброєнь.
"Припинення вогню (на сході України - ред.) є пріоритетом. Ще один пріоритет - відвід важких озброєнь", - сказав він під час виступу перед Парламентською асамблеєю ОБСЄ.
"Всі 13 пунктів мінських домовленостей залишаються важливими, і ми очікуємо їх імплементації сторонами в найкоротші терміни", - підкреслив він.
Апакана зазначив, що кількість представників ОБСЄ на сході України в найближчому майбутньому збільшиться до 500 осіб.
Також дипломат закликав міжнародне співтовариство підтримати "нормандську четвірку" у вимозі надати спостерігачам ОБСЄ повний доступ до гарячих точок в Донбасі.