ОБСЄ готова збільшити штат спеціальної моніторингової місії (СММ) у Донбасі до 1 тис осіб, але для цього просить забезпечити безпеку місії та усунути перешкоди, що заважають діяльності спостерігачів, заявив заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг 8 червня в Києві в ході засідання Міжпарламентської ради Україна – НАТО.
"Після поновлення конфлікту кількість нашої місії може бути зараз збільшена до тисячі в разі необхідності" – сказав він.
Разом з тим Хуг запросив забезпечення належних умов безпеки спостерігачам, а також гарантії доступу до всієї території, де необхідне спостереження СММ ОБСЄ.
"Я хочу підкреслити, що мало толку розміщувати наших спостерігачів, якщо нашим командам не буде гарантований доступ до всієї території" – заявив він.
За його словами, на даний момент групи спостерігачів відчувають суттєві обмеження з усіх боків. "Команди спостерігачів часто зупиняються на тривалий час на блокпостах, зокрема в Луганській області. Більш того, наші безпілотні літальні апарати регулярно піддаються обстрілу, а також "глушаться", що порушує їх мандат" – повідомив Хуг.
Також заступник голови місії ОБСЄ розповів, що підписанти Мінських угод досі не передали СММ списки підлягають відведенню від лінії зіткнення сторін важких озброєнь, а також інформації щодо їх відведення та місцях зберігання.
"Місія не отримала від сторін, які підписали Мінські угоди, інформації про список військових озброєнь, а також детального опису з приводу їх виведення і зберігання" - сказав він, додавши, що це не перешкоджає спостереженню за відведенням озброєнь.
Як повідомлялося, Хайді Тальявіні залишає посаду спецпредставника голови ОБСЄ.