Протягом 15 липня російсько-окупаційні війська вісім разів порушили режим припинення вогню у Донбасі, внаслідок чого до лікарні потрапили п’ятеро українських військових, повідомляє пресслужба штабу Операції об’єднаних сил.
Де стріляли окупанти:
- біля Причепилівки – з автоматичних станкових гранатометів і великокаліберних кулеметів;
- біля Новоолександрівки – з протитанкових ракетних комплексів;
- біля Нью-Йорку – з артилерійських систем калібру 122 мм і мінометів 120-го та 82-го калібрів;
- біля Широкиного – з мінометів 120-го калібру;
- біля Піщаного – зі стрілецької зброї;
- біля Мар’їнки – з автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї.
Крім того, на Луганщині зафіксували проліт ворожого безпілотного літального апарату типу «Орлан-10» із перетином лінії розмежування.
В результаті обстрілів троє українських військових отримали поранення, двоє – бойове травмування, їх госпіталізували. Стан одного захисника – важкий, інших – задовільний.
Про факти порушень з боку російсько-окупаційних військ українська сторона Спільного центру з контролю та координації повідомила представників місії ОБСЄ.
Станом на 7 годину ранку 16 липня зареєстрували одне порушення режиму припинення вогню.
27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил оголосили старт повного і всеосяжного припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ окупантів поширили заяву так званої "народної міліції" "ДНР" щодо отримання дозволу на ведення "превентивного вогню" на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ".
За час перемир'я в зоні ООС загинули понад 50 українських військових.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.
Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.