Силовики вилучили технічну документацію по незакінченому об'єкту "машина безперервного лиття заготовок №3", первинну бухгалтерську документацію, договори із підрядниками комбінату, які залучаються до виготовлення машини, і окремі елементи обладнання, розповів "Громадському" один із топ-менеджерів підприємства.
"Тобто зараз ми не можемо вести роботи, добудувати машину. Інвестиції на стопі, це 150 мільйонів доларів (вартість будівництва двох таких машин для потреб підприємства – ред.)", - підсумував він.
Головний юрисконсульт підприємства Артем Філіп'єв в оприлюдненому у Facebook відеозверненні розповів, що о 9:00 ранку 20 липня на територію підприємства прийшли 18 співробітників СБУ, в супроводі співробітників Держслужб з надзвичайних ситуацій і радіологічного контролю.
"Найбільша увага співробітників СБУ була прикута до документів по фінансово-господарським відносинам нашої компанії у рамках цього будівництва. Це проект вартістю 150 млн доларів – одна з найбільших інвестицій в економіку нашої країни. І яке відношення він має до екоциду – мені важко зрозуміти", - зазначив він.
За словами юрисконсульта, під час обшуку проводилися заходи радіологічного контролю, зокрема на машині безперервного лиття заготовок №3 проводились виміри радіаційного фону, його результати зафіксовані в протоколі обшуку.
"Всі ці виміри, і це зафіксовано в протоколі обшуку, вказують на те, що радіаційний фон знаходиться у межах норми", - додав Філіп'єв.
Він зазначив, що екоцид – "надзвичайно серйозний злочин не просто проти національної безпеки, а й миру та безпеки людства", за який у Кримінальному кодексі України передбачено позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.
Нагадаємо, 17 липня в СБУ заявили про те, що промислове підприємство порушувало норми екологічної безпеки на виробництві і не допускало на територію об'єкта працівників Державної екологічної інспекції.
Раніше, перебуваючи у Кривому Розі, президент Володимир Зеленський на нараді з питань екологічної ситуації запропонував тимчасово перенести Міністерство екології і природних ресурсів у Кривий Ріг – рідне місто президента. Також він розкритикував "ArcelorMittal Кривий Ріг" за невиконання вчасно зобов'язань щодо поліпшення екологічної ситуації та закликав надати фінансову підтримку постраждалим унаслідок шкідливих викидів в атмосферу.