Обережно, слизько: як уберегтися від травмування під час ожеледиці

Поділитися
Обережно, слизько: як уберегтися від травмування під час ожеледиці © Facebook/Багатоликий Київ
Необхідно носити взуття з протектором та не спішити при ходьбі.

Взимку в Україні розпочинається сезон ожеледиці, коли трутуари та дороги вкриває лід. Ожеледиця є небезпечною не тільки для водіїв, алей для пішоходів, оскільки підвищується ризик травмування під час падіння на слизькій поверхні. У Міністерстві охорони здоров’я та Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) підготували рекомендації для українців щодо того, як убезпечити себе під час ожеледиці.

Ожеледиця: що необхідно зробити перед виходом на вулицю

До виходу з дому, слід надягти «льодоступи» на взуття. Їх можна придбати або зробити їх аналог власноруч. Для цього на суху підошву взуття наклеюють двосторонню липку стрічку та перед виходом натирають її піском.

Варто обирати комфортне взуття з протектором для кращого зчеплення з поверхнею землі. Також підійде взуття з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих підборів.

Як зменшити ризик травмувань та падінь під час ожеледиці

  • Не поспішати при ходьбі. Ноги слід злегка розслабити, а ступати на всю підошву.
  • Необхідно звільнити руки на не тримати їх у кишенях при ходьбі. Це допомогу уникнути переломів у випадку падіння.
  • Якщо рівновага порушилась, слід швидко присісти – це найбільш реальний шанс втриматися на ногах.
  • Слід обходити металеві кришки люків. Часто вони вкриті льодом, а також можуть бути погано закріпленими.
  • Не можна прогулюватися під час ожеледиці з самого краю проїжджої частини дороги, оскільки при падінні можна вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
  • Не перебігати проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. В цей час у автомобілів значно збільшується гальмівний шлях, тому падіння на проїжджій частині може призвести до травм та загибелі, оскільки водій не зможе швидко загальмувати.
  • Необхідно триматися якомога далі від будинків, йти ближче до середини тротуару. У містах взимку дуже небезпечними є бурульки, що намерзають на дахах.
  • Слід уникати погулянок в ожеледицю у нетверезому стані. Вплив алкоголю знижує чутливість до болю, тому при наявності травм людина може своєчасно не звернутися до лікаря.

Якщо падіння не уникнути: що треба знати

Під час ожеледиці падати треба з мінімальними збитками для здоров’я. Потрібно відразу присісти, що знизити висоту.

«У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні», – зазначили у ДСНС.

У деяких випадках після падіння слід негайно звертатися до лікаря.

«Якщо ви впали й через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль в суглобах, помітили пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт», – йдеться у повідомленні відомства.

Кому не слід виходити на вулицю під час ожеледиці

  • Вагітним жінкам без супроводу.
  • Людям похилого віку та пенсіонерам. Якщо виникла нагальна потреба, то необхідно одягти «льодоступи», взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. У ДСНС зазначили, що дві третини травм люди старше 60 років отримують при падінні.
  • Людям, які відчувають слабкість.

Нагадаємо, що раніше в Україні оголосили штормове попередження, оскільки у більшості регіонів очікується снігова та вітряна погода.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі