NYT: Битва за Донбас буде «надзвичайно жорстокою»

Поділитися
Російська армія знає Донбас краще, ніж передмістя Києва, але її проблеми з мобільністю нікуди не зникнуть, а лише погіршаться.

Президент Володимир Зеленський у своєму останньому зверненні вказав на можливість того, що Росія застосує хімічну зброю проти захисників Маріуполя на тлі підготовки «нового етапу терору проти України».

Застереження українського лідера прозвучали після того, як один з ватажків так званої «ДНР» Едуард Басурін в ефірі російського телебачення закликав «хімічні війська» Росії вдарити по українському місту в облозі. Тим часом, тисячі мирних українців тікають з регіону, де от-от розпочнеться наступна велика битва.

Як пише New York Times, новий етап війни буде сильно відрізнятися від битв за Київ. Там російські війська змусили піти з передмість столиці, залишивши після себе розбиті танки й розбомблені будинки. Відступивши від Києва, російські сили перегруповуються для нового наступу на Донбасі. Цього разу вони будуть діяти на вже знайомій території. Оскільки після вторгнення в 2014 році вони тримали в окупації частину регіону. Також аналітики вказують на те, що на Донбасі у армії Росії будуть коротші ланцюги забезпечення. Також на сході є розгалужена залізнична мережа, яка дозволить Москві відправляти своїм військам все необхідне. На північ від Києва такої інфраструктури не було.

Український уряд говорить, що теж готується до широкомасштабної сутички. Минулого тижня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав лідерів НАТО відправити додаткове озброєння. Впродовж останніх тижнів українська армія отримувала зброю. Але Кулеба наполягає, що її потрібно більше і якомога швидше.

«Битва за схід України буде нагадувати Другу світову війну», - попередив український дипломат.

New York Times пише, що в епіцентрі зараз опинилося місто Ізюм, яке російські сили захопили минулого тижня, намагаючись з’єднатися з військами на окупованій частині Донбасу. Росія токож намагається закріпити сухопутний коридор між Донбасом і Кримом вздовж узбережжя Чорного моря. Є й інші ознаки того, що обидві армії готуються до великої битви. Нові супутникові знімки компанії Maxar Technologies свідчать, що російські військові колони прямують до міста Великий Бурлук, розташованого на схід від Харкова і на північ від Ізюму.

«Це буде широкомасштабна битва з сотнями танків й бойових машин. Ситуація буде надзвичайно жорстока. Масштаби військових операцій будуть сильно відрізнятися від тих, які відбувалися в регіоні раніше», - сказав дослідник Міжнародного інституту стратегічних досліджень в Лондоні Франц-Стефан Гаді. 

Видання нагадує, що в 2014 році Москва розв’язала війну в Донецькій і Луганській областях. Конфлікт забрав життя більш ніж 14 тисяч людей за останні 8 років.

«Росія тепер буде діяти в дуже знайомій місцевості. Також Москва зробить висновки зі своїх помилок, які вона зробила під час кампанії проти України», - сказав експерт Центру дослідження конфліктів Кір Гілс.

Він також вказав на те, що тепер у Росії буде доступ до залізниці для забезпечення необхідної логістики. Також тилову підтримку можуть забезпечити вже окуповані частини Донбасу. Разом з тим, попри всі ці переваги на українському сході, деякі аналітики сумніваються, що армія Росії буде більш ефективна в цій частині України, ніж в північних регіонах. Російські сили, які атакували українську столицю, були розбиті так сильно, що деякі підрозділи вже занадто виснажені, щоб вести бій знову. Багато підрозділів страждають від низької моралі, їхні солдати відмовляються йти в бій.

«Зазвичай на відновлення сил витрачаються місяці. Але росіяни, здається, знову кидають їх на передову», - сказав директор проекту критичних загроз Американського інституту підприємництва Фредерік Каган, додаючи, що російські війська дуже сильно розбиті й деморалізовані.

На його думку, на Донбасі армію Росії чекають ті ж проблеми з мобільністю, що й раніше. Російські сили не здатні рухатися по пересіченій місцевості й використовують основні дороги. Це робить їх уразливими до українських атак. На думку експерта, транспортні російські проблеми стануть ще гіршими. Весняні дощі перетворять грунти на болото, що підірве ще більше мобільність. Каган вказує на те, що на Донбасі мережа доріг набагато гірше розвинена, ніж в передмісті Києва. Тож прив’язану до асфальтованого покриття російську техніку чекають неприємності. Каган вважає, що армії обох країн постали перед великими викликами.

«У росіян є велика маса, але й багато проблем. Українська армія мотивована, її мораль висока. Вона рішуча. Але кількісно вона менша і не має інфраструктури мілітаризованої країни, яка б її підтримувала», - сказав експерт, додавши, що через це спрогнозувати результат великої битви за Донбас нереально.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі