Національна служба здоров'я України запевнила, що держава гарантує безкоштовне лікування для тих, хто отримав поранення через війну РФ проти України, у межах Програми медичних гарантій. З 24 лютого такою меддопомогою скористалися 7730 людей, які постраждали від ворожих атак, повідомила пресслужба НСЗУ.
“Кожен українець може бути впевнений в безоплатній медичній допомозі під час війни. Програма медичних гарантій показала свою гнучкість та спроможність забезпечувати медичні потреби українців під час пандемії коронавірусної хвороби, а тепер – під час війни” – зазначила голова служби Наталія Гусак.
За її словами, понад п’ять тисяч із згаданої групи пацієнтів отримали безкоштовну медичну допомогу в регіонах, де тривають активні бойові дії, або ж поряд з такими територіями. “Однак ми хотіли би, щоб ця сумна статистика складала “0” пацієнтів”, – додала Гусак.
Зокрема, за даними Електронної системи охорони здоров’я, медзаклади забезпечили лікування 3283 людей у Дніпропетровській області, 923 – у Запорізькій, 837 – у Черкаській, 543 – у Харківській і 320 – у Донецькій.
У пресслужбі уточнили, що людина безкоштовно отримує допомогу, якщо доставляється в лікарню автомобілем швидкої допомоги, звертається самостійно у невідкладному стані, має направлення лікаря в медзаклад, що уклав договір з НСЗУ, або переводиться з іншого закладу.
“Під час лікування ушкоджень внаслідок військових дій для пацієнта безоплатні всі необхідні супутні аналізи та дослідження. Зокрема, лабораторні обстеження, такі як загальноклінічний аналіз крові та сечі, бактеріологічні, цитологічні дослідження; інструментальні дослідження (ЕКГ, УЗД, КТ, МРТ, рентген та інші) тощо. Якщо пацієнту необхідна операція – вона теж проводиться безоплатно, включно з анестезією”, – наголошують у Національній службі здоров'я України.
Пораненим також обіцяють безкоштовне забезпечення ліками з Національного переліку на всіх етапах. НСЗУ гарантує і безоплатний післяопераційний догляд та необхідну допомогу для пацієнтів: післяопераційний моніторинг, медикаментозну терапію, консультації різних лікарів, реабілітацію в гострому періоді. Йдеться також про безкоштовне харчування, якщо проводяться хірургічні операції в стаціонарі.
Раніше в Національній службі здоров'я України повідомили, що ветерани війни можуть розраховувати на отримання певних медпослуг безкоштовно за Програмою медичних гарантій. Йдеться про діагностику, лікування й реабілітацію.