НСЖУ засудив створення "міністерства правди"

Поділитися
НСЖУ засудив створення НСЖУ виступив на захист журналістів © europeanjournalists.org
Національний союз журналістів України виступив на захист суспільної моралі та професійної діяльності журналістів

Національний союз журналістів України засуджує створення нового регулюючого органу - Міністерства інформаційної політики.

У прийнятому 18 грудня заяві правління НСЖУ говориться, що свобода слова, свобода вираження поглядів і переконань, діяльність політично і економічно незалежних засобів масової інформації є невід'ємними і основоположними правами кожної людини і громадянина в сучасному демократичному суспільстві.

НСЖУ вітає включення в коаліційну угоду і програму діяльності уряду своїх пропозицій. При цьому, для реалізації права кожного на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань та розвитку вітчизняної інформаційної сфери організація закликає вжити додаткових заходів.

Так, пропонується на законодавчому рівні забезпечити захист суспільної моралі та професійної діяльності журналістів.

Серед іншого, пропонується законодавчо заборонити незаконне втручання посадових осіб центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у діяльність засобів масової інформації, зокрема, шляхом створення інформаційної політики Міністерства.

Крім того, в заяві НСЖУ просить гарантувати внеполитическое призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Наглядової Ради Суспільного телерадіомовлення.

Констатується, що в Україні злочини проти журналістів залишаються безкарними, не діють механізми захисту професійної діяльності журналістів, державної підтримки місцевих засобів масової інформації, підтримки творчої молоді, а в системі державних органів функціонують установи, до повноважень яких віднесено функції цензури.

Читайте також: У соцмережах висміюють "міністерство правди" і його міністра

Раніше проти створення "міністерства правди" висловилися Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів. Организації розкритикували створення Міністерства і попередили, що це шлях, який може призвести до обмеження свободи слова в Україні.

Проти створення "міністерства правди" потестуют журналісти, також незадоволені ряд народних депутатів, його створення засудило міжнародне співтовариство, зокрема "Репортери без кордонів" та ОБСЄ. Мининформполитики, на їхню думку, є аналогом інституту по тотальному контролю з твору Джорджа Оруелла "1984" і аніскільки не сприятиме формуванню демократії та вільної преси в країні, а також погіршить міжнародний імідж України. Представитель ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович заявила, що створення Мінінформації загрожує свободі ЗМІ в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі