Новий масований ракетний удар країни-терористки Росії по Україні, схоже, неминучий. Про це пише німецьке видання Spiegel, спираючись на супутникові знімки аеродрому «Енгельс-2» під Саратовом від компаній Maxar Technologies та Planet Labs.
Супутникові знімки свідчать про незвичайну активність на аеродромі «Енгельс-2» під Саратовом – майже два десятки бомбардувальників дальньої дії Ту-95 та Ту-160.
«Активність на базі надзвичайно висока», – підтвердив SPIEGEL незалежний військовий аналітик Арда Мевлютоглу.
Там, коментує експерт, можна побачити паливозаправники, ящики з боєприпасами, транспортні засоби та ремонтні матеріали.
«Також цікаво, що багато великих вантажних літаків припарковано на асфальті, що вказує на недавню велику партію на базу, можливо, крилаті ракети, – каже Мевлютоглу. – Надзвичайно велика кількість бомбардувальників на асфальті свідчить про збільшення операцій, якщо не про неминучу широкомасштабну атаку».
З ним погоджується Конрад Музика, військовий експерт Rochan Consulting.
«На землі багато рухів, багато літаків обслуговуються і, очевидно, готуються до нових місій, – каже Музика. – Ви також бачите візки, які можуть використовуватися для транспортування крилатих ракет Х-55 або Х-101».
На думку аналітиків, «Енгельс-2» є однією з найважливіших баз російських ВПС. Там базуються два полки стратегічних бомбардувальників, які є частиною російської тактики повітряного ядерного стримування.
Нагадаємо, Військово-морські сили ЗСУ повідомляють, що в акваторії Чорного моря на бойовому чергуванні перебувають дев’ять військових кораблів РФ, у тому числі носій крилатих ракет тип «Калібр».
Мета такого удару – шляхом максимально можливого терору та заморожування населення примусити Україну до капітуляції. Аналогічне пробували нацисти 1942 року у рідному Путіну Ленінграді. У них не вийшло, не вийде й у цього фюрера. Вистоїмо. Але буде вкрай складно – подовгу не буде ні електрики, ні води, ні опалення, про інші блага цивілізації, такі як зв'язок, Інтернет та інше, краще навіть не думати. Детальніше про це читайте в статті Ігоря Маскалевича «Новий удар по енергосистемі. Чого чекати?»