В Україні змінився порядок декларування товарів, що переміщуються в міжнародних поштових та міжнародних експрес-відправленнях. Це регулюється законом України № 1999-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування». Про основні зміни розповіла Державна митна служба України на власній Facebook-сторінці.
Отримання міжнародних відправлень: які правила діють
Новий порядок полягає у:
- поданні тимчасового реєстру з нарахуванням митних платежів, а також сплати цих платежів у строк не більше 30 днів з дати оформлення відповідного тимчасового реєстру;
- поданні додаткового реєстру з одночасною сплатою митних платежів;
або
- подані лише додаткового реєстру (зокрема, якщо товари не підлягають оподаткуванню).
Такі тимчасові та додаткові реєстри МПВ/МЕВ замінюють митні декларації.
Реєстри подає оператор поштового зв’язку чи експрес-перевізник, коли сумарна фактурна вартість:
- товарів підприємств не перевищує еквівалент 150 євро;
- товарів громадян не перевищує 10 000 євро.
У відомстві нагадаємо, що підвищено ліміт зі 100 до 150 євро для отримання МПВ/МЕВ без оподаткування податком на додану вартість. Тобто громадяни мають сплатити платежі з суми, що перевищує 150 євро: наприклад, якщо вартість товару 180 євро, то платежі сплачуються з суми 30 євро.
«У цілому, Закон України та інші нормативно-правові акти, розроблені для реалізації його положень, спрямовані на прискорення виконання митних формальностей та доставку МПВ/МЕВ одержувачам в Україні», – пояснили у Державній митній службі.
Раніше ми писали, які документи можна надіслати за кордон поштою.