Про це йдеться в статті британського видання The Independent. На попередніх переговорах в столиці Білорусії сторони домовилися про припинення вогню, звільнення полонених і створення буферної зони. Однак не всі домовленості були виконані, а вогонь з боку терористів продовжився, хоч і менш інтенсивно.
Але нинішні переговори можуть мати успіх. Оглядач пише, що останні дані розвідки країн Заходу свідчать про те, що мета Кремля – не створити непідконтрольний Києву заморожений конфлікт в Донбасі, а перетворити Україну на федерацію, в якій Луганськ і Донецьк матимуть автономію і зможуть незалежно співпрацювати з Росією.
Ще однією причиною може стати той факт, що перемир'я хоч якесь все ж краще, ніж якби не було жодного. Попри те, що бойовики постійно порушували попередні домовленості, на Сході України поменшало точок, де тривали запеклі бої.
"Але найбільш очевидною причиною успіху цих переговорів, є початок зими. Мільйони українців відчули зменшення енергетичного забезпечення і постачання харчів з початком заморозків. Якщо навіть угода між Росією і Україною про відновлення постачання газу буде виконана, східна частина України, яка перебуває під контролем терористів, все одно залишиться на порозі катастрофи", - йдеться в статті.
Оглядач зауважує, що багато людей переїхали з Донбасу в інші регіони України. Але немало і тих, хто залишився в окупованих містах.
"Якщо не буде домовленості про міжнародну допомогу, включно з російською, ситуацію буде лише погіршуватися", - йдеться в статті.
В цей же час, уряд в Києві балансує на межі, намагаючись уникнути банкрутства країни. Нова влада в Україні не змогла досі запустити необхідні реформи, щоб отримати більше грошей від МВФ.
"Кожна сторона конфлікту: Київ, Захід, бойовики і Москва, - потребує певного врегулювання, щоб дожити до весни і уникнути гуманітарної і військової катастрофи", - пише оглядач.
В цей же час, бойовики "ДНР" висунули Києву додаткові умовиучасті в мінських переговорах. Вони заявили, що погодяться на зустріч контактної групи в Мінську після того, як Київ підтвердить порядок денний, проект якого зараз обговорюється.
"Порядок денний включає в себе 1. Режим тиші і відведення артилерії і систем залпового вогню. 2. Обмін полоненими за узгодженими списками. 3. Поетапне зняття Україною економічної блокади Донбасу. 4. Введення в дію законів України "Про особливий статус Донбасу" та "Про амністію", - заявив один з лідерів бойовиків "ДНР" Денис Пушилин. У РНБО ж вважають, що бойовики не зацікавлені у мирі в Донбасі і тому зволікають з переговорами.