Нові бази ОБСЄ біля кордону з Росією: у місії повідомили про готовність до відкриття

Поділитися
Нові бази ОБСЄ біля кордону з Росією: у місії повідомили про готовність до відкриття Нові бази місії можуть з'явитися в тимчасово окупованих Антрациті, Амвросіївці та Новоазовську © Сайт місії ОБСЕ
Головною умовою їх появи є гарантії підконтрольних РФ бандформувань.

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ готова відкрити нові бази в трьох населених пунктах на сході України, поблизу тимчасово окупованої ділянки українсько-російського кордону, повідомив на прес-конференції колишній перший заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг.

Нові бази можуть з'явитися в тимчасово окупованих російсько-терористичними військами Антрациті (Луганська область), Амвросіївці та Новоазовську (Донецька область).

"Якщо сторони забезпечуватимуть більшу свободу нашого пересування, то місія розширюватиме свою діяльність, зокрема це стосується непідконтрольних уряду (України) районів. Ми готові відкрити нові свої офіси та представництва у таких населених пунктах, як Новоазовськ, Антрацит, Амвросіївка", - цитує Хуга liga.net.

Колишній перший заступник голови Моніторингової місії наголосив на тому, що всі вони знаходяться поблизу кордону України та Росії. І додав, що поява нових представництв місії можлива "за умови, що будуть надані відповідні гарантії від збройних формувань"

За словами Хуга, наразі у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні працюють понад 1200 осіб: 750 міжнародних спостерігачів, понад 400 українців і понад 100 міжнародних фахівців. При цьому левова частка - в Донбасі, по обидва боки від лінії зіткнення.

Уздовж лінії розмежування в Донбасі налічується 15 локацій місії, де на постійній основі мешкають та працюють спостерігачі ОБСЄ, нагадав екс-заступник голови СММ.

"Наприклад, такі локації є в Краматорську, Сєвєродонецьку (підконтрольна Україні територія – ред.) або з іншого боку - у Дебальцевому, Горлівці, Донецьку, Луганську (тимчасово окупована територія – ред.). У цих локаціях наші спостерігачі живуть, вони звідти виїжджають вдень на патрулювання, а вночі вони повертаються та можуть статично з цих локацій, з цих офісів здійснювати моніторинг", - підкреслив Олександр Хуг.

Читайте також: Хуг розповів, як бойовики заважають ОБСЄ працювати поблизу Азовського моря

Раніше Сполучені Штати назвали Моніторингову місію ОБСЄ неадекватною через те, що Росія перешкоджає розширенню географічного охоплення СММ. За словами в.о. голови місії США при ОБСЄ Грегорі Мекріса, через невиправдані обмеження з боку РФ, спостерігачі не можуть визначити, якою мірою Росія бере участь в поставках зброї до Донбасу, а також у фінансуванні та підтримці сепаратистів на сході України.

Раніше підконтрольні Росії бойовики терористичного угруповання "ДНР" на блокпості в т.о. Горлівці примусово обшукали автомобіль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, який проводив об'їзд території, перш ніж дозволили представникам місії продовжити рух.

Окрім цього, під час патрулювання територій в непідконтрольному урядові України селі Сміле Луганської області озброєний бойовик цілився автоматом типу АК в патруль ОБСЄ.

Під час зустрічі співробітників місії зі спецпредставником Державного департаменту США Куртом Волкером спостерігачі ОБСЄ поскаржилися на те, що не можуть отримати доступ до україно-російського кордону. Це змушує організацію підозрювати, що російська сторона щось приховує.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі