Нова сім’я: як усиновити дитину в Україні

Поділитися
Нова сім’я: як усиновити дитину в Україні © freepik/freepik
Про це розповіли у Київському обласному центрі соціальних служб.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні зросла кількість сиріт. Директорка Київського обласного центру соціальних служб Наталія Ібрагімова розповіла «Главкому», як усиновити дитину під час війни.

Вона зазначила, що на практиці часто подружжя приходить на навчання вже з усім пакетом документів, які ретельно перевіряються перед включенням до групи. Це дозволяє уникнути непорозумінь і затримок у процесі.

«Пара, яка бажає стати кандидатами на усиновлення дитини, спочатку має прийти до Служби зі справ дітей. Служба вивчає умови проживання родини, з'ясовує мотиви усиновлення, ставлення до виховання дітей – і готує відповідний висновок. У разі позитивного висновку людей мають відправити на навчання, а після цього вони починають збирати довідки про стан здоров’я, висновки психіатра, нарколога тощо. На практиці ж відбувається дещо інакше: подружжя приходить до мене на навчання уже з усім пакетом документів, і перед тим, як включати людину у групу, ми з представником Служби зі справ дітей її вивчаємо. Ну навіщо нам навчати людину, в якої потім виявиться, наприклад, довідка про судимість?» – зазначила вона.

Після завершення всіх підготовчих етапів, Служба зі справ дітей ставить родину на облік, і починається пошук дитини. За словами Наталії Ібрагімової, раніше усиновлення відбувалося швидше, проте нині процес може затягуватися через те, що діти можуть перебувати за кордоном, зокрема в країнах Європи.

«Якщо ми даємо позитивний висновок, то Служба у справах дітей ставить таку людину на облік – і починається пошук дітей. За старими правилами, ми писали в рекомендаціях бажаний вік дитини. Якщо дітей такої вікової категорії немає в цьому районі, то пошук відбувається на регіональному рівні, потім – на всеукраїнському. Так само для опікунства – ми надаємо довідку про навчання, а Комісія з питань захисту прав дітей розглядає доцільність призначення опікунства. Після цього, згідно з постановою Кабміну № 866, опіка встановлюється «рішенням районної держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади». Можна встановити опіку і через суд, але це довгий процес, і в 90% випадків цим шляхом не йдуть», – розповіла вона.

Стосовно термінів, Наталія Ібрагімова зазначила, що збір документів може займати від кількох тижнів до кількох місяців, залежно від активності батьків. Після цього йде черга на навчання, яка може тривати два-три місяці, а саме навчання триває ще місяць.

«Багато батьків скаржаться, що вони два місяці витратили на збирання документів, а хтось – що пів року. Насправді все залежить від бажання. Наприклад, ми з чоловіком, коли брали до себе в прийомну родину дітей, зробили всі документи за п’ять днів. Після того, як здали документи, два-три місяці треба чекати в черзі на навчання», – зазначила директорка.

Нагадаємо, як усиновити дитину дружини від першого шлюбу. Для цього потрібно зібрати певні документи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі