Німецькі компанії допомагають Росії відновлювати окупований і зруйнований Маріуполь ‒ ЗМІ

Поділитися
Німецькі компанії допомагають Росії відновлювати окупований і зруйнований Маріуполь ‒ ЗМІ © Getty Images
Експерти кажуть, що компанії фактично «допомагають цементувати» російську владу на окупованих територіях.

Німецька компанії Knauf та її дочірня фірма WKB Systems GmbH у складі 4000 співробітників продовжують співпрацю з Росією. Зокрема вони відіграють значну роль у відбудові Маріуполя, який росіяни зруйнували під час повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.

WKB Systems GmbH, основним власником якої є російський олігарх Віктор Бударін, протягом багатьох років використовувала можливості Knauf для роботи на російському ринку для виробництва газобетонних блоків. Тепер WKB Systems GmbH ‒ один з основних підрядників у Маріуполі, пише Тagesschau.

У річних звітах, на сайтах компаній, у світлинах і відео – скрізь є докази того, що німецькі компанії також відіграють важливу роль у відбудові Маріуполя. Зокрема, це важкі будівельні машини та вікна, на яких можна знайти логотипи кількох німецьких виробників. І знову на гіпсових та цементних пакетах майорить назва ‒ Knauf.

У загальній заяві щодо ведення російського бізнесу Knauf повідомляє, що засуджує російську агресію проти України та дотримується всіх санкцій ЄС проти РФ. Там заявляють, що виробляють продукцію у Росії «виключно для місцевого ринку».

«Те, що стосується заяв Knauf стосовно наявності дочірньої компанії, що працює в Росії лише на внутрішньому ринку і тому не порушує санкційних вимог ЄС, то таке трактування максимально далеке від реальності», ‒ зазначив експерт із санкційного права Віктор Вінклер.

Депутат Бундестагу від ХДС та голова комітету парламенту у закордонних справах Родеріх Кізеветтер засуджує залучення німецьких компаній до будівельних робіт у Маріуполі. Він наголосив, що вони служать війні, яка порушує міжнародне право.

«Це дуже очевидно у випадку з Knauf, тому що вони фактично цементують російську владу на окупованих територіях, зокрема у Маріуполі», ‒ підкреслив політик.

Численні російські олігархи вже потрапили під санкції за останні роки. Бударін не є одним з них.

«Із юридичної точки зору, є дуже вагома причина, щоб накласти санкції на цю людину, оскільки він робить дуже багато для зміцнення російської економіки. І Німеччина тут дуже сильно залучена», ‒ підсумував Вінклер.

Нагадаємо, у Офісі генпрокурора заявили, що наразі офіційно відомо про понад 11 тисяч загиблих у Маріуполі. Але там попереджають, що реальна цифра може виявитися більшою вдесятеро. Тим часом журналістка Наталія Діденко наголосила, що у тимчасово окупованому місті станом на серпень 2022-го були дані про загибель 87 тисяч людей. Йдеться про тих, у кого на момент смерті був паспорт або інший документ.

Водночас правозахисники говорять, що у центральній частині Маріуполя до середини травня 2022 року було пошкоджено 93% із 477 багатоповерхових житлових будинків, усі 19 лікарняних комплексів міста та 86 із 89 освітніх закладів.

Зруйнований росіянами Маріуполь майже два роки перебуває в окупації. До українського інформаційного простору потрапляє небагато інформації про життя його мешканців та функціонування інфраструктури. Втім, помітно, що Росія намагається створити картинку «відбудови» міста. На кістках.

Як живе й чим дихає Маріуполь і навіщо окупанти вкладають кошти у відбудову зруйнованого міста та створюють умови, аби росіяни переїжджали на окуповану територію, ‒ відповіді на ці питання в статті «ОКУПОВАНІ. Як і для чого Росія «відбудовує» Маріуполь» шукав аналітик Громадянської мережі ОПОРА Анатолій Бондарчук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі