Німеччина готова найближчим часом відправити в Україну 75 вантажівок з гуманітарною допомогою для переселенців. Як повідомили в прес-службі віце-прем'єр-міністра України, це будуть товари першої необхідності для проходження зимового періоду.
Віце-прем'єр-міністр України Володимир Гройсман і парламентський державний секретар Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини Ганс-Йоахім Фухтель спланували терміни проходження, доставки та розвантаження вантажу.
"Це список речей, який був складений, виходячи з наданого нам переліку потреб. Для канцлера вкрай важливе питання, щоб передача товарів переселенцям сталася до настання холодів", - зазначив Фухтель.
Вантажівки з цими товарами повинні прибути в Україну в середині жовтня, після чого розвантажено в Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях за посередництва Українського товариства Червоного Хреста.
Зі свого боку, Гройсман запевнив, що відповідні українські державні служби здатні оперативно організувати транспортування вантажу, його супровід та митне оформлення.
Також, у відповідності з планами німецької сторони, до листопада в Україну прибудуть вантажі зі збірними конструкціями для розгортання стійкого до зимових умов житла.
За словами Гройсмана, в трьох зазначених областях будуть створені транзитні пункти, де встановлять збірні будинки. В цілому В таких будинках одночасно зможуть проживати орієнтовно до 4 тисяч осіб. Він також зазначив, що у транзитних пунктах будуть розміщені особи, постраждалі і тимчасово переміщені з Донецької та Луганської областей.
"Там будуть діяти правила проживання, буде працювати реєстрація. Це будуть поселення, де люди зможуть проживати короткий період часу, не більше одного місяця, після чого будуть інтегровані в соціальне життя різних регіонів України", - повідомив Гройсман.
Обговорення процедури надання Україні допомоги та задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб проходило за результатами попередньої домовленості президента України Петра Порошенка і федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель, досягнутої під час серпневого візиту канцлера в Україну.
Нагадаємо, за даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, 12 тисяч тимчасових переселенців не мають житла на зиму - в даний час вони проживають у приміщеннях, не пристосованих для холодного часу року.
В ООН за станом на 19 вересня зареєстрували 250 тисяч вимушених переселенців всередині України і близько 200 тисяч біженців. Згідно з даними організації, 20% переселенців живуть в центрах тимчасового проживання, більшість з яких не мають опалення. !zn