НАБУ і САП домоглися екстрадиції з Німеччини в Україну гендиректорки приватного підприємства, яку підозрюють у причетності до заволодіння 6,5 млн грн Держпідприємства «Держінформ’юст». Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
Жінка перебувала у розшуку майже п’ять років, наприкінці травня її затримали німецькі правоохоронці.
Вищий антикорупційний суд обрав підозрюваній запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою застави у 496,2 тисяч грн.
За даними слідства, у листопаді 2013 року колишній гендиректор ДП «Держінформ’юст» із підконтрольним йому ж підприємством уклав та забезпечив виконання договорів на постачання територіальним органам юстиції і виконавчим службам програмного забезпечення для відеоконференцзв'язку TrueConf та супровідної документації до нього.
Слідчі зазначають, що перший договір передбачав поставку програмного забезпечення за завищеною вартістю, а наступний — взагалі не передбачав постачання товару, тож 6,6 млн грн державних коштів були просто вкрадені.
Як повідомили у НАБУ, розслідування щодо інших учасників злочину завершене, справа перебуває на розгляді у суді.
Раніше вищий антикорупційний суд продовжив до 7 січня строк дії зобов'язання, покладеного на колишнього генерального директора державного підприємства «Держінформ'юст» Леоніда Богданова, який на афері із TrueConf заробив загалом 7,7 млн.грн.
27 квітня і 13 травня 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру ексгендиректору ДП «Держінформ'юст» Леоніду Богданову, його ексзаступникам Костянтину Безпальку та Олені Нетишенській, а також керівнику приватної компанії «Астен-МН» Анні Пономаренко (Волощук) у заволодінні понад 7,7 млн грн. Нетишенська пішла на угоду зі слідством, яку затвердив суд.
Як повідомлялось, САП повідомила про підозру в неправдивому декларуванні депутату «Батьківщини».