Уряд Нідерландів надауву 4 млн євро на гуманітарне розмінування в Донбасі. Про це повідомили в посольстві Нідерландів в Україні в середу, 11 листопада.
За словами посла Нідерландів в Україні Йеннеса де Мола, Нідерланди змогли збільшити підтримку розмінування в Україні в п'ять разів.
"Нідерланди підтримують протимінну діяльність The HALO Trust в Україні з 2015 року, з самого початку їх діяльності. Я був вражений роботою їх команди, коли відвідав пункт розмінування в Новолуганському восени минулого року", - сказав він.
Відзначається, що нову урядову програму дій проти мін і касетних боєприпасів на 2020-2024 роки, глобальною метою якої є "Мир без хв до 2025 року", здійснюватиме неурядова організація The HALO Trust.
Нідерланди також допомагають в розмінуванні в Афганістані, Іраку, Лівані, Лівії, Сирії та Ємені.
"Нідерланди були першим донором, який підтримав HALO 5 років тому. Це дозволило нам обстежити і очистити перші райони на сході України. Завдяки збільшенню підтримки від уряду Нідерландів, ми зможемо і надалі робити території безпечними і попереджати поранення і смертність серед цивільних осіб. Ми також робимо землі знову придатними для сільського господарства та інфраструктури. Хоча потрібно зробити ще дуже багато, це - великий крок до України без мін", - сказав керівник програми The HALO Trust в Україні Тобі Робінсон.
Посол Нідерландів в Україні заявив, що програма з розмінування не тільки істотно наблизить протимінний діяльність в Україні до міжнародних стандартів, а й допоможе зробити її набагато ефективніше.
Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.
За останні 6 років на сході України загинуло більше 750 осіб (включаючи 27 дітей), ще 1500 отримали тілесні ушкодження від мін та боєприпасів. Також, через мінування територій місцеві жителі втратили значні площі сільськогосподарських земель, які більше не придатні для обробки.
Через бойовії дії Схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі. Детальніше про проблему розмінування Донбасу читайте в матеріалі Алли Котляр "Разом - проти мін?" у ZN.UA.