Протягом року в Україні зареєстрували 208 кримінальних проваджень за фактами незаконного використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, також 50 особам повідомили про підозру у незаконному використанні з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги КК України. Про це повідомили в Офісі генпрокурора, передає УНН.
Зазначається також, що до суду було направлено 24 провадження. Найбільше проваджень було відкрито у Києві – 42, у Хмельницькій області – 16, у Дніпропетровській області – 13, Волинській області – 12, Миколаївській області – 11 та по 10 у Київській та Сумській областях. По 9 проваджень відкрито у Чернівецькій, Харківській областях. По 8 – у Закарпатській, Львівській, Рівненській областях.
Найменше відкрито проваджень через незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги у Полтавській області – 1, по 2 – у Кіровоградській та Черкаській областях.
Протягом 2022 року відкрито 384 кримінальні провадження через незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги. До суду було направлено 25 проваджень. 92 особам повідомлено про підозру.
Україна отримує гуманітарну допомогу від міжнародних організацій та партнерів. Чинне законодавство передбачає реєстрацію одержувача у Єдиному реєстрі одержувачів гуманітарної допомоги. У Верховній Раді ухвалений законопроект №9111, який розширює перелік отримувачів-юридичних осіб. У Міністерстві соціальної політики пояснили, хто може бути одержувачем та набувачем гуманітарки. Детальніше читайте у статті "Гуманітарна допомога: хто може бути її отримувачем та набувачем".