Newsweek: Ветеран США пояснив, чому український наступ на Херсон буде «дуже кривавим»

Поділитися
Newsweek: Ветеран США пояснив, чому український наступ на Херсон буде «дуже кривавим» © Сухопутні війська ЗСУ/Facebook
Американський військовий, який тренує українських солдатів, переконаний, що українцям доведеться змінити ставлення до великих втрат.

Україна тільки почала свою операцію, націлену витіснити російські окупаційні війська з півдня країни. Але американський ветеран, який тренує українських військових, попереджає, що ці зусилля будуть дуже дорого коштувати обом арміям.

Еріку, який відмовився називати своє повне ім’я з міркувань безпеки, 26 років. Він ветеран сил спеціальних операцій США. Він добровільно приєднався до групи «Моцарт», засновану полковником Корпусу морської піхоти Енді Мілбурном. Група тренує українських солдатів і бере участь у гуманітарних місіях по всій країні, охопленій війною, - пише Newsweek.

Ерік і його колеги готували українські сили, які беруть участь в наступальних операціях в Херсонській області. За його словами, операція вимагає «змін в мисленні, а також стійкість до великих втрат».

«Україна з багатьох точок зору була в обороні. Коли ти в обороні, умови для перемоги більше на твоєму боці, ніж того, від кого доводиться захищатись. Тому потрібна зміна мислення», - пояснив американський ветеран.

Для кожної фази війни, яку Росія розв’язала проти України, визначальними були умови на місцевості. Ранні російські спроби атакувати Київ загрузли в густих лісах і болотах на півночі від столиці. На сході і півдні українські і російські війська ведуть протистояння в степах, усіяних населеними пунктами. Повернення контролю над Херсоном і іншими містами на півдні України, такими як Мелітополь, вимагає, щоб українські сили «вибили» росіян з міських районів.

«Битви в містах дуже криваві. Вони супроводжуються великою кількістю втрат. І не важливо, на скільки добре ти підготовлений», - сказав Ерік.

«Ключовим завданням буде навчитися діяти в таких районах. Дуже багато речей потрібно враховувати для проведення операцій в містах: комунікації, забезпечення, логістика, втрати. У містах все інше. Все втричі складніше. Я був на багатьох війнах. І не важливо, наскільки добре підготовлені твої люди і війська, ніхто ніколи не готовий до величезної кількості втрат. Так воно є. Саме тому Росія засекретила смерть своїх солдатів», - додав він.

Newsweek нагадує, що про намір України почати контрнаступ на півдні говорили кілька місяців. Лояльні до Києва спостерігачі з нетерпінням чекають реального прогресу.

«Люди будуть чекати на швидкі результати. Але так це не буває», - попередив Ерік.

Деякі військові експерти допустили, що мета контрнаступу - не пробитися через російські лінії оборони, а пришвидшити виснаження російських сил, позбавивши окупантів на правому березі Дніпра ліній забезпечення. Якщо це так, тоді успіх буде досягнутий повільно і поступово. Але не залежно від того, що відбудеться в Херсонській області, схоже, що війна продовжиться і в 2023 році. Мирні переговори повністю провалилися. Лідери в Києві кажуть, що мир неможливий без повного виведення російських військ. Вони також обіцяють повернути контроль над мілітаризованим Кримом, який Москва анексувала в 2014 році. Зима і осінь будуть тяжкими сезонами для обох сторін з їхніми сильними дощами і болотом, після яких почнуться морози.

«Думаю, ситуація стане важкою і виснажливою. Лінії фронту почнуть закріплюватися. Жодна зі сторін не буде особливо рухатися, тому що це логістично буде неможливо. Всі ці розмови про те, що війну можна закінчити до Різдва, це просто не можливо. Все триватиме досить довго, нажаль для українського народу», - пояснив американський ветеран.

Він також додав, що «помилився щодо росіян». Їхні лінії оборони досить слабкі. І армії Росії бракує людей.

«Через те, що росіянам бракує живої сили, визволення Херсону може бути легшим завданням, ніж ми очікували. Але навіть якщо Херсон вдасться взяти легше, взимку буде стагнація», - додав Ерік.

Він наголосив, що українським силам потрібна додаткова техніка, щоб просувати свій наступ на полі битви у степу. Прилади нічного бачення, захищені системи зв’язку, артилерійські гармати, безпілотники, детектори мін і навіть базові інструменти, такі як лопати і  болторізи можуть сильно допомогти невеликим підрозділам на передовій.

«Поки я не бачив солдата, якого потрібно було б мотивувати. Проблем з живою силою немає, потрібно лише більше техніки», - сказав американський військовий.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі