Невдачі та обмежені ресурси РФ в Україні показують, що російські війська нездатні досягти початкових цілей глави Кремля Владіміра Путіна щодо вторгнення за нинішніх обставин. Про це заявив глава розвідки Пентагону Скотт Бер’єр, повідомляє Associated Press.
«Зараз ми підходимо до моменту, коли, я думаю, Путіну доведеться переглянути цілі своєї операції. Тому що зараз цілком зрозуміло, що він не зможе зробити те, що запланував спочатку», — сказав Бер’єр.
Путін відправив війська в Україну в лютому з метою повалити уряд України. На початку війни українські війська витіснили російських окупантів з їхніх позицій навколо столиці України. Минулого тижня Росія зазнала ще однієї серйозної невдачі, коли український контрнаступ змусив її війська відступити з великих смуг північного сходу України.
«Росіяни планували окупацію, не обов’язково вторгнення, і це відкинуло їх назад», — додав Бер’єр, посилаючись на небажання Путіна поки що повністю мобілізувати російські сили, щоб залучити більше особового складу до боротьби.
Президент США Джо Байден та інші офіційні особи адміністрації не називали останній відступ Росії перемогою України чи переломним моментом у війні, і аналітики застерігають, що наразі неможливо оцінити те, що може статися попереду.
«Він підходить до моменту прийняття рішення. Яким буде це рішення, ми не знаємо. Але це значною мірою визначатиме, як довго триватиме цей конфлікт», — сказав Бер’єр про Путіна.
Відповідаючи на запитання про занепокоєння навколо того, що Путін може використати зброю масового знищення, заступник директора ЦРУ Девід Коен сказав, що не варто недооцінювати наміри Путіна.
«Я не думаю, що ми повинні недооцінювати дотримання Путіним свого початкового плану, який передбачав отримання контролю над Україною. Я не думаю, що ми бачили будь-які підстави вважати, що він від цього відмовився», - заявив Коен.
США також не повинні недооцінювати «схильність Путіна до ризику», вважає Коен. Глава Кремля і його офіційні особи на початку війни робили натяки на ядерний арсенал Росії та масштабну відплату, попереджаючи НАТО не втручатися в конфлікт.
«Але при цьому, ми не бачили конкретних доказів планування використання зброї масового знищення», - додав Коен.
Більш вірогідною формою будь-якої помсти Росії проти Сполучених Штатів були б додаткові спроби втручання в політичну систему США, заявили інші представники служби безпеки та розвідки.
Крім того, під час саміту ШОС в Узбекистані в п’ятницю Путін пообіцяв продовжити атаку на Україну та попередив, що Москва може посилити свої удари по інфраструктурі країни, якщо українські війська завдадуть удару по об’єктах у Росії. У конференції взяли участь лідери Китаю, Індії, Туреччини та низки інших країн.
Путін заявив, що «звільнення» Донбасу є головною військовою метою Росії і він не бачить необхідності її переглядати.
«Ми нікуди не поспішаємо», — сказав глава Кремля.
Раніше повідомлялося, що попри приголомшливі успіхи українських військ у війні проти Росії, адміністрація президента США Джо Байдена очікує місяців інтенсивних боїв із перемогами та втратами для кожної сторони.